10 príznakov hormonálnych zmien, ktoré väčšina žien ignoruje

Lucia Mužlová

diply.com

Hormóny sú súčasťou našich životov a v mnohom nás ovplyvňujú. Nikdy nás však nenapadne, aké sú skutočne dôležité, až kým sa nezačne prejavovať nejaký závažný problém. V dôležitých medzníkoch vášho života sú prítomné aj vaše hormóny. Niektoré zmeny však môžu mať nepríjemné vplyvy na váš každodenný život. Je čas zistiť, ako do budúcna budete vedieť, že za určitý problém sú zodpovedné práve hormóny.

Článok pokračuje pod videom ↓

Únava

hormony1
vintagegal.com

Všetci sa občas cítime unavene. Ak však takáto únava trvá príliš dlhý čas, je to pravdepodobne vinou hormónov. Ak máte v tele príliš veľa progesterónu, niet divu, že sa cítite ospalo.

Nespavosť

hormony2
schoolforbirds.com

Ak je naopak obsah progesterónu nízky, môžete mať problém so spánkom a samotným zaspávaním.

Problémy s pamäťou

hormony3
giphy.com

Zmeny v estrogénoch a progesterónoch môžu mať vplyv aj na vašu myseľ. Môžete ľahšie zabúdať a niekedy sa vám ťažšie rozmýšľa. Rovnako to však môže súvisieť s ochorením štítnej žľazy alebo s iným ochorením, preto ak máte nezvyčajnú „hmlu“ v pamäti, tak sa poraďte so svojím lekárom.

Tvrdohlavé akné

hormony4
stylecraze.com

Je normálne, že keď sa blíži menštruácia, tak sa nám na tvári tvorí viac akné ako zvyčajne. V prípade, že máte problémy s pleťou, môžete mať zvýšený obsah androgénov. To spôsobuje, že vaše mazové žľazy pracujú na plné obrátky a póry sa ľahšie upchávajú.

Problémy so žalúdkom

hormony
themominmemd.com

Existuje mnoho dôvodov, prečo mávame časté bolesti brucha. Môže to byť spôsobené aj výkyvom hormónov, najmä v prípade, že je na to váš žalúdok citlivý.

Pokračovanie na ďalšej strane..