Prestaňte sa trápiť diétami, ktoré na celulitídu aj tak nepomáhajú. Vyskúšajte toto a pomarančovej koži dajte navždy zbohom!

katka

S celulitídou sa trápime asi všetky. Nie je to záležitosť len plnoštíhlych alebo obéznych ľudí. Trápia sa s ňou aj chudé ženy. O čo teda ide? Celulitída vzniká preto, lebo sa v našom tele nachádza veľa telesného tuku a málo svalov. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Tento problém nevyriešite len vďaka krémom proti celulitíde, ktoré síce sľubujú zázraky, ale v skutočnosti sami o sebe nemajú žiadny účinok. Proti celulitíde musíte zabojovať stravou, správne zvolenými masážami a dobre naplánovaným tréningovým programom.

Týchto 6 cvikov vám pomôže spevniť oblasť stehien a zadku a v kombinácii s vhodne zvolenou stravou sa môžte tešiť na naozaj dobré výsledky.

Cvik 1

brightside.me

Ľahnite si na bok, podoprite sa na lakeť, spodnú nohu pokrčte v kolene a hornú zdvihnite do výšky približne 30 cm nad podlahu. Vydržte v tejto polohe cca 5 sekúnd.

Opakujte na každú stranu 12 krát.

Cvik 2

brightside.me

Dajte sa do pozície, ako keby ste chceli robiť kliky. Potom pokrčte pravú nohu pod seba, aby ste mali koleno v rovine so žalúdkom. Následne ju vystrite a zdvihnite do vzduchu cca 20 cm nad podlahu.

Urobte si 3 série po 8 opakovaní.

Cvik 3

brightside.me

Vezmite si činku, nohy rozkročte na šírku ramien a s nádychom začnite s telom klesať nadol. Chvíľu v tejto polohe vydržte. Potom sa s nádychom vráťte do pôvodnej polohy.

Urobte 3 série po 20 opakovaní.

Cvik 4

brightside.me

Zoberte si do rúk činku, postavte sa rovno a nohy rozkročte na šírku ramien. Predklonte sa čo najviac, ako budete môcť, pričom chrbát držte stále vystretý. Paže visia voľne dolu. Potom sa vráťte do východiskovej polohy.

Urobte 5 sérii po 12 opakovaní.

Cvik 5

brightside.me

Kľaknite si na kolená a ruky položte na podložku. Potom zdvihnite jednu nohu do čo možno najväčšej výšky, ale chrbát držte stále rovno. Kompenzujte zohnutými rukami. Nohu udržte hore aspoň pár sekúnd. Potom sa vráťte do východiskovej polohy a začnite znovu s druhou nohou.

Urobte 2 série po 15 opakovaní s každou nohou.

Cvik 6

brightside.me

Rozkročte nohy trochu viac ako na šírku ramien. Choďte do mierneho podrepu a ruky dajte za hlavu. Potom vyskočte do vzduchu a ruky roztiahnite na celú šírku paží, aby vaše telo vytvorilo podobný tvar ako hviezdica. Následne sa po doskoku vráťte do východiskovej polohy.

Urobte dve sady po 20 opakovaní.

Nastavte si plán, kedy budete cvičiť a pristúpte k nemu zodpovedne, aby ste ani jedno cvičenie nevynechali. Najideálnejšie je cvičiť dva dni po sebe a potom si dať jeden deň pauzu. Vydržte tento plán aspoň dva týždne a zaručene uvidíte výsledky.

Pozri aj: O tomto by mali vedieť všetky ženy! Toto je spôsob, akým si oddialite menštruáciu v prípade núdze

zdroj: babskeveci.sk, (Katka), brightside.me