6 tipov, vďaka ktorým schudnete bez väčšej námahy počas spánku: Stačia len tieto jednoduché pravidlá

Dorota Mikulášová

Foto: unsplash

Jesť dookola zelený šalát s kuracími prsiami a potiť sa deň čo deň v posilňovni vás už nebaví? Chudnúť môžete oveľa jednoduchšie, prakticky bez väčšej námahy a rovno v spánku.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše web Bright Side, chudnutie nie je vôbec tak zložité, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Jasné, dodržiavanie zdravej stravy aj pravidelný tréning vám na ceste za krajšou a pevnejšou postavou určite pomôžu, poznáme však aj zopár jednoduchších spôsobov.

Len s malou úpravou vášho životného štýlu môžete spaľovať tuk rýchlejšie a dokonca bez väčšieho úsilia, a to rovno v spánku. Pripravili sme pre vás zoznam 6 tipov, ktoré vám pomôžu optimalizovať spánok aj zatočiť s kilami navyše.

Foto: freepik

1. Spite viac

Rátanie kalórií či hodiny strávené v posilňovni vám zaručene pomôžu dostať sa do formy, netreba však zabúdať aj na kvalitný a dostatočne dlhý spánok, ktorý vám k tomu vie pomôcť. Znie to príliš dobre na to, aby to bola pravda?

Nuž, štúdie ukázali, že len hodina spánku naviac vám pomôže denne zjesť až o 270 kalórií menej, čo sú za rok približne 4 kilá, a to prakticky bez vášho väčšieho pričinenia. Tak čo, pôjdete dnes do postele skôr?

2. Spite bez prikrývky

Nič sa nevyrovná dlhému spánku strávenému pod veľkým, mäkkým a poriadne ťažkým paplónom. Ak je ale vaším cieľom zúžiť pás, je lepšie ľahnúť si bez neho. Niekoľko štúdií dokázalo, že ak budete spať pri nižších teplotách, váš metabolizmus sa zrýchli a vy v konečnom dôsledku počas zaslúženého odpočinku spálite oveľa viac kalórií.

Foto: freepik

Navyše, nielenže sa vám bude lepšie spať, chladnejšie podmienky v noci zvýšia aj množstvo zdravého hnedého tuku vo vašom tele. Vďaka tomu sa zbavíte zbytočného cukru v krvi aj spálite viac kalórií.

3. Použite masku na spanie

Svetlo počas spánku nebude veľkým pomocníkom k chudnutiu, skôr naopak. Nielenže preruší váš odpočinok, čo v konečnom výsledku opäť môže viesť k priberaniu, ale tiež spôsobí, že vaše telo bude ukladať oveľa viac tuku. Ľudia, ktorí spia v tme, majú o 21 % nižšiu pravdepodobnosť, že budú obézni ako tí, ktorí spávajú vo svetlejších miestnostiach.

Ak nedokáže zabezpečiť úplnú tmu vo vašej spálni, kúpte si pohodlnú a kvalitnú masku na spanie. S ňou si úplnú tmu vyrobíte kedykoľvek počas dňa.

4. Nechoďte spať hladný

Všeobecne platí, že jedenie menšieho množstva kalórií vedie k zníženiu hmotnosti, ak ale vynecháte večeru, môžete spôsobiť presný opak. Keď náhle skrešete kalórie, vaše telo automaticky prejde do režimu hladovania a spomalí váš metabolizmus, aby si šetrilo kalórie na horšie časy.

5. Dajte si proteín

V hone za krajšou a vyšportovanejšou postavou sú ľudia ochotní vyskúšať kadejaké diéty, vrátane prerušovaného pôstu. Ten však môže byť pre vaše telo celkom ťažký oriešok. Ísť do postele s prázdnym škvŕkajúcim žalúdkom vám môže nielen sťažiť zaspávanie, ale aj celý spánok. Nehovoriac o tom, že nedostatok spánku  a únava spôsobí ďalšie priberanie.

Existuje celá plejáda rôznych pochutín, ktoré si pred spaním môžete dať, jednou z nich je aj proteínový šejk. Zasýti, nemá veľa kalórií a v neposlednom rade, bielkoviny sú termogénnejšie než sacharidy alebo tuky, čo znamená, že pri ich trávení vaše telo spotrebuje oveľa viac kalórií.

Foto: unsplash

6. Doprajte si menší snack

Tak ako by ste nemali chodiť do postele úplne hladní, neoplatí sa ani ísť spať s plným bruchom. Namiesto veľkého jedla pred spaním sa rozhodnite pre malé, zdravé a výživné občerstvenie, aby ste sa vyhli zlému pocitu aj podporili lepší spánok.

Tak čo, skúšali ste niekedy schudnúť? Čo sa vám najviac osvedčilo? Podeľte sa s nami v komentároch!

Najnovšie články