Už 1 deň pôstu a detoxu dokáže omladiť vaše telo až o 3 mesiace. Obnovuje bunky, omladzuje a zbavuje telo toxínov

Mary

Slovo detox si mnohí z nás predstavujú a aj robia inak. Niektorí ľudia pijú žihľavový čaj, iní jedia len jeden druh ovocia, ostatní zasa detox považujú za zbytočnú hladovku. Detox ale nie je o hladovaní ani o agresívnom chudnutí. Detox je, práve naopak, skvelým spôsobom, ako svoje telo zbaviť toxínov a zanášajúcich látok. 

Článok pokračuje pod videom ↓
detox 1
takprosto.cc

Všetkým nám je už od školských čias známe, že potrava prechádza tráviacim traktom zhruba dva dni. Čo teda znamená, že detox v podobe jedného dňa nejedenia sa nedá nazvať hladovaním. Detox má rôzne plusy, medzi ktoré patrí aj doplnenie vitamínov a zvýšenie pohybu čriev pri trávení potravy.

Odmietnutie jedla na jeden deň má na naše telo rôzne účinky. Tu je niekoľko z nich:

Účinky detoxu uvidíte takmer okamžite. Vaša pleť bude hladká a prirodzene lesklá, zároveň zmiznú opuchy a vačky pod očami. V deň pôstu sa vaše črevá úplne vyčistia a budú fungovať ako hodinky. Pocítite mierny úbytok na váhe.

Metabolické procesy vo vašom tele sa obnovia a ich funkcia sa zlepší. Myslite však na to, že aj počas oddychu od potravín naše telo neustále produkuje tzv. rastový hormón. Tento hormón pomáha k štiepeniu tukov a zvýšeniu svalovej hmoty.

detox 2
pixabay.com

Detox je skvelou cestou k zlepšeniu funkcie mozgu. Stimuluje ho k hľadaniu nových riešení a zároveň podporuje kreativitu. Pôst napomáha telu bojovať proti chorobám. Znižuje riziko vzniku kardiovaskulárnych chorôb, aterosklerózy, zároveň znižuje záchvaty astmy. Krátkodobé odmietnutie potravy mobilizuje funkciu imunitného systému organizmu.

Nemusíte sa trápiť nad tým, že prvý detox bude ťažký. Nenechajte sa týmto zistením odradiť. V deň detoxu pite veľa tekutín, telo bude mať deficit látok prijímaných z potravy (bielkoviny, tuky, cukry, vitamíny), a preto tieto látky musíte dopĺňať v podobe tekutín.

detox 3
pixabay.com

Vydržať jeden deň bez jedla naozaj nie je také ťažké. Musíte si však vypestovať silnú vôľu a musíte samých seba k detoxu motivovať. Vyskúšajte byť jeden deň bez jedenia a sami uvidíte, aké skvelé účinky na celý váš organizmus má.

Pozri tiež: Vďaka tomuto zázračnému receptu sa mi vyčistila pečeň, schudla som a obnovili sa mi bunky v tele a to všetko už za 72 hodín

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), takprosto.cc 

Najnovšie články