Zistite, čo o vašom zdraví hovorí vaša tvár

Lucia Mužlová

brightside.me

Podľa tradičnej východnej medicíny, naša tvár dokonale odráža naše zdravie a životný štýl. Myslím si, že by pre vás tento článok mohol byť užitočný. Zistite, čo sa vám snaží povedať vaša tvár alebo zistite, ktoré návyky by ste možno mali zmeniť. Tak či onak, je dobré vedieť, čo sa deje vnútri nás a aké signály nám naše telo neustále posiela.

Článok pokračuje pod videom ↓

Chudá a vyziabnutá tvár

tvar2
pexels.com

Je veľmi pravdepodobné, že ste pri cvičení alebo diéte zašli až príliš ďaleko. Keď veľa cvičíte, vaša pleť nemá dostatočné množstvo kyslíka a oblasť lícnych kostí je postihnutá najviac. Skúste zmeniť tréningový plán a hlavne sa držte zásad zdravej výživy. Vaša pokožka v oblasti tváre bude vyzerať mlado a sviežo.

Opuchnutá tvár

Opuchnutá tvár býva často znakom prepracovanosti, vysokej úrovne stresu či konzumácie alkoholu. Tieto tri faktory najviac negatívne ovplyvňujú proces produkcie kolagénu, čo spôsobuje, že vaša pleť vyzerá ochabnuto. Ak chcete, aby vaša tvár vyzerala mladšie a hladko, skúste začať vykonávať nejakú fyzickú aktivitu na pravidelnej báze a znížte príjem alkoholických nápojov.

Vrásky

tvar3
pexels.com

Vrásky sú síce prirodzenou súčasťou starnúceho procesu, no predsa len občas vidíme ženy, ktoré ich majú o niečo viac, a to ešte nemusia byť ani v strednom, produktívnom veku. Môže to byť dôsledkom až príliš častého opaľovania sa na slnku, ale aj v soláriu. Mali by ste vedieť, že ultrafialové lúče sú jednou z hlavných vecí, ktoré spôsobujú vrásky. A hlavne je koža okolo očí tenká a citlivá, a teda vrásky v tejto oblasti sú zvyčajne veľmi viditeľné. Chráňte sa pomocou opaľovacieho krému s vysokým faktorom, a to aj v prípade, že je vonku zamračené.

Suchá pokožka

Pravdepodobne za vašu suchú pokožku môže zlá strava. Zlá strava vedie k nedostatku dôležitých vitamínov a minerálov v tele, ktoré sú zodpovedné za pružnosť pokožky. Majte na pamäti, že antiage krémy sú absolútne k ničomu, pokiaľ sa o svoju pleť nebudete starať aj zvnútra. Dôležité je ovocie, zelenina a hlavne veľa vody.

Začervenaná pokožka

Nadmerné pitie kávy môže spôsobovať podráždenú a začervenanú pokožku v oblasti tváre. Kofeín dehydratuje bunky, čo spôsobuje zápaly a vysušovanie. Taktiež, ak pracujete počas noci, je možné, že vám chýba vitamín D, a to preto, že nevystavujete svoju pokožku dennému svetlu. Znížte spotrebu kofeínu alebo nahraďte kávu nejakým iným chutným nápojom. Ak chcete dodať telu vitamín D, skúste každý deň vyjsť na denné svetlo. Samozrejme, že nezabudnite na ochranný krém na opaľovanie.

tvar4
pexels.com

Žltá pokožka

Ak máte zažltnutú pokožku, je možné, že máte problémy s pečeňou alebo trpíte anémiou. Je dôležité navštíviť lekára, ktorý bude presne vedieť určiť vašu diagnózu. Lekára však navštívte vždy keď dôjde k nejakej zmene pokožky.

Bledá pokožka

Ak je vaša pleť bledšia než zvyčajne, môže to byť známkou nedostatku železa. Skúste železo telu dodať pomocou potravín ako sú napríklad mäso, špenát či strukoviny. Nezabudnite na vitamín C, pretože uľahčuje vstrebávanie železa v tele.

tvar5
pexels.com

Tmavé kruhy pod očami

Ak trpíte nespavosťou a konzumujete nezdravú stravu, tak určite viete, aké ťažké je bojovať s kruhmi pod očami. Tabak a konzumácia alkoholu vám tiež veľmi nepridávajú. Doprajte si dostatok spánku a zbavte sa svojich zlozvykov. Cvičenie a vyvážená strava urobí zázraky.

Akné

Ak je vaša strava bohatá na cukor a tuky, môže to byť dôvodom, že sa vám na tvári tvorí akné aj v prípade, že už nie ste v pubertálnom veku. Niekedy môžu byť na vine aj hormonálne zmeny. Bez ohľadu na to, čo je príčinou tvorby akné, vždy majte svoju tvár čistú a detoxikujte ju aj zvnútra pomocou zdravej stravy.

Vrásky zo smiechu a vrásky okolo úst

Ak máte hlboké vrásky okolo úst, zrejme sa veľa a radi usmievate. Úsmev je skvelý a lieči, no vrásky môžu signalizovať aj nedostatok vitamínu B. Popraskané pery sú zvyčajne známkou nedostatku vitamínu C. Zdravá strava bohatá na zeleninu a citrusové plody môže pozitívne zmeniť túto situáciu.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me

 

 

 

Najnovšie články