Dlho ma trápil zápal stredného ucha a nepomáhala už žiadna liečba. Potom som skúsila tento domáci recept a konečne prišla úľava

Lucia Mužlová

Existuje mnoho farmaceutických liekov na liečbu zápalov alebo bolesti stredného ucha. My vám však prinášame jeden silný liek, ktorý si môžete vyrobiť v pohodlí vášho domova len pomocou bieleho octu a alkoholu. 

Príčin pre bolesť uší môže byť niekoľko. Možno ste prechladli, boli v prievane, alebo ste sa nachádzali v chladnom prostredí. Najčastejšie však samotný zápal stredného ucha potrápi ľudí v zime a vo veternom prostredí.

ucho1
usefulhomeremedies.com

Na druhej strane si zápal môžete spôsobiť aj jednoduchým čistením uší. A to hlavne ich nadmerným čistením vatovým tamponíkom, ktorým si nechtiac môžete podráždiť steny zvukovodu alebo spôsobiť nedostatok ušného mazu v ušnom prostredí.

Samotné problémy sa prejavujú postupne. Zo začiatku vás môže trápiť zaľahnutie v uchu, pocit tlaku a mierne zhoršený sluch. Ak sa vám k týmto príznakom pridruží aj bolesť, váš stav si môže vyžadovať aj lekársku starostlivosť.

ucho2
authorityremedies.com

Ocot je silným antibiotikom, pôsobí antibakteriálne a v kombinácii s alkoholom účinne bojuje proti infekcii, čím dopomáha zbaviť sa bolesti pri zápale. Okrem toho je táto kombinácia účinná tiež pri nadmernom vylučovaní ušného mazu.

liek0
panecirco.com

Ako na to:

Zmiešajte jeden diel alkoholu s jedným dielom octu. Hlavu nakloňte na bok a do ucha kvapnite jednu kvapku kvapaliny. Zostaňte v tejto polohe aspoň 1 minútu. Postup opakujte dvakrát denne.

Poznámka: Ak sa váš stav nezlepší po troch dňoch, neodkladajte ďalej návštevu lekára. Tento liek neslúži ako náhrada pre liek z lekárne alebo kompletnú lekársku liečbu. 

Pozri aj: Toto sa stalo s mojím telom, keď som 20 dní pila túto bordovú vitamínovú bombu. Pomohla mi s imunitou, migrénou a jarnou únavou

zdroj: babskeveci.sk (Bianka), panecirco.com

0
Komentovať