Kozmetika, ktorá nestojí za to, aby ste na ňu zbytočne míňali. Toto sú najnebezpečnejšie druhy kozmetických výrobkov, ktoré mnohé z nás kupujú pravidelne

Monizz

To, čo kupujeme v obchodoch s vidinou pomoci v rôznych smeroch, nie je vždy skutočnou pomocou. Práve naopak. Určité výrobky nám vedia viac uškodiť ako pomôcť. Dnes sme si posvietili na to, do ktorých produktov sa neoplatí vrážať peniaze, pretože nám neprinesú nič, iba ak sklamanie.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Okrem toho platí, že častokrát vieme použiť oveľa kvalitnejšie a telu prirodzenejšie produkty ako sú kozmetické prípravky plné chémie. A hoci sa nám s nimi nechce babrať a chystať si mastičky a masky, keby sme zrátali, koľko peňazí a zdravia by sme ušetrili, rýchlo by sme si všetko rozmysleli.

Vlasové klamstvá

Ani kondicionéry, ani masky, ani špeciálne kúry a olejčeky sa nedokážu vyrovnať s rozštiepenými končekmi vlasov. Ak ich máte, jediné, čo vám pomôže, je strihanie. Žiaľ – je to tak. O vlasy sa treba starať pravidelne a aplikovaním chemických kozmetických produktov si môžete situáciu len skomplikovať a verte, že často to aj robíte. Chémia obsiahnutá v jednotlivých prípravkoch je totiž taká silná a plná parabénov či silikónov, že vaše končeky ostanú v konečnom dôsledku ešte slabšie.

pixabay.com

Výsledok? Budete kupovať stále drahšie a „lepšie“ vlasové prípravky. A tržby pôjdu hore. Iba vo vašej peňaženke bude prievan, aj keď vôbec nemusí. Stačí dať dole centimeter z vlasov a ostanú nielen posilnené a bez rozštiepených končekov, ale aj zdravšie. A pravidelné strihanie tomu len pomôže.

Celulitída vraj môže zmiznúť

Nemôže. Rozhodne nie s pomocou prípravkov – anticelulitídnych krémov a iných hlúpostí, ktorých je na pultoch drogérií priam neúrekom. Celulitídy sa môžete čiastočne zbaviť tak, že budete veľa piť a cvičiť, takže tuk premeníte na svaly, koža sa na napne a celulitídu nemusí byť vidieť. Pri väčšine prípadov by ste však museli cvičiť naozaj extrémne, aby ste nabrali také kvantum svalovej hmoty, že by zakrylo vašu celulitídu. Skutočnosť je taká, že podobne ako strie, aj celulitída je v istom zmysle súčasťou nášho tela prinajmenšom od určitého veku.

pixabay.com

Tonikum je zbytočnosť

Pleťové tonikum po vyčistení tváre je zbytočnosť. Jeho funkcia je zvlhčiť pokožku a v niektorých prípadoch – najmä pri mastnej pleti a nečistotách v podobe vyrážok – aj dezinfikovať. Ak teda nepotrebujete pleť dezinfikovať a dráždiť, po vyčistení od mejkapu vám stačí na pleť naniesť krém. Po vyčistení je totiž pleť dostatočne hydratovaná, preto nepotrebuje ďalšiu dávku tekutín. Stačí jej hydratačný krém. To znamená, že toniká sú opäť len prípravkom, ktorý nám ťahá peniaze z peňaženiek. A v prípade zdravej pleti môže ešte aj uškodiť.

pexels.com

Nie je sprcha ako sprcha

Pozrite sa na to logicky. V sprche stačí používať jeden produkt – nie je potrebné mať špeciálne mydlo na intímne partie, na nohy a ešte jedno navyše na pokožku. Plus aby sme nezabudli – píling! V skutočnosti celkom rovnako poslúži napríklad hydratačné mydlo – je lacnejšie a nie je škodlivé ako mnohé prevoňané a prekombinované sprchové gély plné chémie od výmyslu sveta.

pexels.com

Pozor na ústa

Ak ste sa už stretli s tým, že ste si naniesli na pery balzam a po piatich minútach ste mali pery suché, potom je to problém. Množstvo balzamov na pery totiž obsahuje alkohol, ktorý pokožku pier ešte viac vysušuje. Táto zložka sa do balzamov často pridáva ako dezinfekčná, aby balzamy vydržali dlhšie. Ich efekt na pery však potom celkom uniká.

pexels.com

Na lupiny nezaberie

Šampóny proti lupinám zaberú, ale len v tom čase, kedy si ich nanesiete do vlasov a chvíľu po ňom. Treba si uvedomiť, že lupiny nie sú kozmetický problém, ale choroba, ktorú je potrebné liečiť. Takýto šampón vám síce zmierni príznaky, ale iba na chvíľu. Ak chcete vaše lupiny naozaj vyriešiť, potom choďte ku kožnej alebo aspoň do lekárne, kde vám poradia prípravky s liečivými látkami na to určenými. Mnohé šampóny z drogérie vám môžu stav ešte zhoršiť, aj keď majú ceduľku hlásajúcu pôsobenie proti lupinám.

pixabay.com

Pozri aj: Verejnosť je pobúrená tým, že speváčka Pink vychováva svoju dcéru bezpohlavne. Vraj sa cíti ako chlapec s dvomi vrkočmi

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

Najnovšie články