To, čo sa stane, ak si budete masírovať tento bod na čele je naozaj neuveriteľné

Lucia Mužlová

brightside.me

Existuje obrovské množstvo masážnych techník, ktoré využívame najmä na relaxáciu nášho tela. Väčšia z nich je dobrá pre naše zdravie a takisto nám mnohé z nich pomáhajú cítiť sa lepšie. Problémom však je, že si to vyžaduje veľa voľného času, peňazí a pomoc odborníkov. Máme tu pre vás však jeden tip, ktorý má podobne blahodárne účinky a nemusíte ani nikam chodiť, zvládnete to v pohodlí vášho domova. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Pravdepodobne ste už mali aj vy potrebu pomasírovať si oblasť medzi obočím. Či už to bolo podvedome alebo účelovo. Vedzte, že vás vaše inštinkty nesklamali. Masírovanie tejto oblasti zlepšuje koncentráciu, znižuje napätie, zbaví vás bolesti hlavy a uvoľníte si tak oblasť okolo očí, a to najmä v prípade, že máte prácu, ktorá si vyžaduje neustále pozeranie na monitor počítača. Podľa starej čínskej medicíny vraj masáž tohto bodu zlepšuje aj vašu intuíciu.

Ako na to?

masazbodu2
powerofpositivity.com

Stačí, ak zľahka zatlačíte na bod medzi obočím a prstom budete pohybovať zhora nadol približne na ploche 3 centimetrov. Tlak na toto miesto by ste mali vyvíjať približne po dobu 45 až 60 sekúnd. Na výsledok nebudete musieť dlho čakať. Odborníci vysvetľujú, že tento postup aktivuje oblasť mozgu, ktorá pomáha znižovať nervové napätie celého tela. Taktiež to zlepšuje vzhľad vašej pokožky, najmä v oblasti okolo očí a čela a pomáha pri regeneračných procesoch. Takže ak budete mať pocit, že sú vaše oči unavené alebo budete pociťovať únavu, bolesť hlavy, viete, čo treba robiť.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me

Najnovšie články