Obľúbený nápoj pre všetky ženy nad 40. Zlaté mlieko pomôže s tlakom, pri chudnutí a aj pri vysokom cholesterole

Lucia Mužlová

Foto: flickr

O pozitívnych účinkoch kurkumy sa toho popísalo už veľa. Túto zázračnú koreninu si v Indii pridávajú takmer do každého jedla a možno práve preto sú tam ľudia zdraví a dlhovekí. Mnohí tvrdia, že môže pomôcť pri rôznych bolestiach, zlepšiť imunitu, či dokonca pomáha pri chudnutí.

Článok pokračuje pod videom ↓

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nutri Tati Marzano (@nutritatimarzano) on

Kurkuma známa tiež ako indický šafran je korenie jasnej žltej až oranžovej farby. Jej liečebná sila spočíva v prírodnej látke curcurmin, vďaka čomu sa mnohí zhodujú, že pôsobí ako antioxidant, napomáha vylučovať toxíny z pečene, stimuluje odtok žlče a zároveň obnovuje bunky a normalizuje trávenie.  Zároveň by mala zmierňovať zápal v tele, znižovať cholesterol a hladinu cukru v krvi a podporovať mozgové kognitívne funkcie. Okrem toho mnohí tvrdia, že pravidelnou konzumáciou tejto koreniny predchádzate vzniku rakoviny a spomaľujete rast už vzniknutých nádorov.

Čo je to zlaté mlieko?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Superfood Boutique (@superfoodboutique) on

Počuli ste už tento názov? Je to asi najúčinnejší spôsob, ako využiť kurkumu tak, aby naozaj priniesla všetky benefity. Chutí veľmi dobre a má krásnu zlatú farbu. Pomáha pri prechladnutí, nádche, bolesti hlavy a bolesti kĺbov. Vyrovnáva tlak, pomáha pri nadváhe a problémoch s trávením. Tento nápoj tiež čistí pečeň a posilňuje imunitu. Taktiež zlaté mlieko môže pomôcť aj pri zlom stave pokožky, stačí ho pridať napr. do obľúbenej pleťovej masky.

Ako ho pripraviť?

Potrebovať budete:

  • 1 pohár mlieka
  • 1 PL masla
  • 1 PL kurkumy
  • med podľa chuti

Do hrnca nalejte mlieko a kurkumu, povarte asi 15 minút. Až na záver pridajte maslo a med, nechajte trochu vychladnúť a konzumujte.

Kým sa zažívacie problémy nestanú chronickými a len ťažko liečiteľnými, môžete pre svoje zdravie urobiť niečo aj bez pomoci chémie a liekov. Kombinácia týchto štyroch surovín vám k zdravému žalúdku a črevám iste pomôže. Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

Najnovšie články