Každé ráno som nalačno jedla lyžicu tohto oleja. Po pár dňoch sa mi normalizoval krvný tlak a znížil cholesterol

Monizz

Iste ste už počuli o výhodách ľanového oleja, ale len zriedka mu venujete pozornosť. Dôrazne ho odporúčajú lekári, výživoví poradcovia, ale aj tá hŕstka ľudí, ktorá ho pravidelne používa. Bohato sa využíva tak v medicíne, ako v kozmetike. Napriek jeho významným účinkom ho používa až žalostne málo ľudí. Dnes vám prezradíme o tomto produkte čosi viac. Na čo sa ľanový olej používa a v čom je taký výnimočný?

Článok pokračuje pod videom ↓
takprosto.cc

Vzácny prírodný poklad

Špecifikom ľanového oleja pri použití v kuchyni je jeho mierne nahorkastá chuť, vďaka ktorej  vynikajúco osvieži každé jedlo. Hodnota oleja pre ľudské telo je však predovšetkým v jeho zložení. Obsahuje mastné kyseliny, makro aj mikro prvky. Podľa hodnoty obsahu omega3-mastných kyselín je dokonca dvojnásobne bohatší ako rybí olej. Pre tých, čo sú na ryby alergickí, alebo ich jednoducho nemajú radi, teda existuje náhrada. A nie hocijaká.

takprosto.cc

Ľanový olej by sa mal užívať ráno nalačno, približne 20-30 minút pred prvým jedlom. Olej môžete piť aj pred spaním alebo polhodinu po poslednom jedle. Optimálna denná dávka by nemala presiahnuť jednu polievkovú lyžicu. Okrem jedenia ho môžete používať aj na vlasy, kožu či pleť. Akonáhle zistíte, ako úžasne ovplyvňuje telo zvonka aj zvnútra, budete ho kupovať pravidelne.

Balík pre zdravie

Ľanový olej je fantastický na chudnutie. Obsahuje kyselinu olejovú omega-9, kyselinu linolovú omega-9 a alfa-linolénovú kyselinu omega-3. Prvé dve kyseliny výrazne znižujú chuť do jedla. Preto každý, kto trpí kilami navyše a túži schudnúť, mal by siahnuť po tomto produkte. Pridať si ho môžete aj do šalátov či jogurtových zálievok.

takprosto.cc

Ľanový olej pozitívne ovplyvňuje aj kardiovaskulárny systém, normalizuje krvný tlak, znižuje hladinu cholesterolu v krvi a spôsobuje, že cievy v tele sú pružnejšie. Vedci dokázali, že dokáže dokonca zabrániť opakovaniu infarktu.

takprosto.cc

Ženy trpiace hormonálnou nerovnováhou by mali takisto siahnuť po tekutom lieku. Takisto tie, ktoré trápi menopauza či trpia silnou a bolestivou menštruáciou.

takprosto.cc

Zmierňuje tiež povrchové zápaly, najmä na koži. Ľudia trpiaci nepríjemnou chorobou lupus ho používajú pravidelne. Olej normalizuje funkciu mazových žliaz. Maska s olejom je vynikajúca proti starnutiu a má výživné a aj antibakteriálne vlastnosti. Účinok ľanového oleja je oveľa lepší, keď ho konzumujete priamo, nie z tabletiek.

takprosto.cc

Aby ste pozitívne účinky na sebe zaznamenali, je nutné užívať olej so železnou pravidelnosťou aspoň dva mesiace. Nezabudnite sa s týmito informáciami podeliť aj so svojimi priateľmi. Ak ľanový olej používate, dajte nám vedieť, aké má na vás účinky.

takprosto.cc

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc