Pijete vodu s citrónom na prázdny žalúdok? Mnoho ľudí robí pri tomto zvyku jednu zásadnú chybu

Zuzana Fulopova

Mnohé z nás vedia, že citrón je zdrojom vitamínov a energie a preto sa traduje, že piť každé ráno na lačný žalúdok pohár vody s čerstvou citrónovou šťavou je zdraviu prospešné. Prečo je tomu však tak?

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Jeden z účinkov tohoto prírodného elixíru je, že čistí telo, napomáha tráveniu ako aj k zdraviu pokožky. Poďme sa však pozrieť podrobne, prečo sa oplatí piť na ráno vodu s citrónom.

Aké má účinky pre zdravie?

pixabay.com

Urýchľuje trávenie

Citrón má v sebe látky, ktoré stimulujú produkciu žlče, čo má za následok zrýchlenie trávenia. Dochádza v tele k rýchlejšej a lepšej absorpcii látok z potravin, tým pádom k rýchlejšiemu vylučovaniu stolice.

Napomáha pri chudnutí

pixabay.com

Tým, že citrón urýchľuje trávenie, zároveň napomáha k rýchlejšej strate hmotnosti. Navyše obsahuje veľké množstvo vlákniny, ktorá znižuje chuť do jedla a vy sa cítite dlhšie sýto.

Čistí pokožku

Vďaka citrónu sa krv okysličí a vyživí každú bunku, dochádza k omladeniu pokožky. Už po troch dňoch pitia citrónového nápoja môžete zaznamenať zlepšenie pleti, dokonca k redukcii akné.

Zlepšuje imunitný systém

pixabay.com

Piť vodu s citrónom je ideálna cesta k prírodnému prísunu vitamínu C, ktorý je najlepší bojovník proti chorobám a navyše tento nápoj napomáha k lepšiemu vstrebávaniu železa a vápnika z potravín.

Zabezpečuje prísun energie

Pokojne môžete nahradiť kávu za vodu s citrónovou šťavou. Tento elixír totiž normalizuje hladinu glukózy v krvi, vďaka čomu sa budete cítiť plný energie a vitality. Navyše je citrón úžasné prírodné antidepresívum.

Osviežuje dych

pixabay.com

Sliny pomáhajú zabíjať patogénny v ústach a vďaka tomu, že citrónová štiava napomáha k tvorbe slín, zvyšuje sa účinok sviežosti dychu.

Normalizuje kyslosť v tele

Kyselina citrónová pomáha udržať pH v tele v norme, tým pádom napomáha eliminovať kyselinu močovú, ktorej hromadenie vedie k rôznym zdravotným problémom.

Predchádza k vzniku infekcií

Citrón má zároveň antibakteriálne účinky, tým pádom pitie tohto nápoja predchádza k vzniku infekcií úst a hrdla.

Normalizuje tlak

pixabay.com

Citróny obsahujú draslík a horčík, pričom draslík napomáha regulovať množstvo biologických tekutín a horčík uvoľňuje tepny. Zároveň zlepšuje tok lymfy a tým, že znižuje schopnosť obličiek produkovať hormón, ktorý ovplyvňuje zužovanie ciev, zvyšuje krvný tlak.

Čistenie močových ciest

Citrónová šťava pôsobí ako diuretikum, mení pH moču. Napríklad počas vášho spánku moč prechádza vaším močovým traktom a čistí ho od nahromadených baktérií.

Ako si pripraviť tento zdravý nápoj?

pixabay.com

Do pohára s teplou vodou pridáme dve polievkové lyžice čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy. Pre ochutenie môžeme pridať med a máme zdravý prírodný nápoj pripravený. Takto namiešaný elixír pijeme každé ráno na lačný žalúdok. Na zdravie!

Samozrejme aj keď sa jedná o prírodný liek vždy treba dbať aj na kontraindikácie. Hlavne ak trpíte alergiou na citrusy, cukrovkou alebo nejakým iným ochoreným. Každopádne tento nápoj má blahodárne účinky a zabezpečí nám pevné zdravie. Čo poviete, skúsite? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Časté močenie, silná menštruácia a prílišné ochlpenie. Toto je 7 príznakov závažných ochorení, ktoré by ženy nemali ignorovať

                                                                                                                             Zuzu, takprosto.cc

Najnovšie články