Na parapet rozložila cesnakové šupky a ja som nevedela prečo. Keď mi povedala dôvod, urobila som to tiež

Monizz

Neuveriteľné, koľko liečivých vlastností môže mať jeden malý, pomerne smradľavý, no napriek tomu často využívaný produkt, ktorý si môžeme pokojne dopestovať aj vo vlastnej záhrade. Cesnak je tu už celé stáročia a napriek tomu o ňom vieme stále málo. V prírodnej medicíne sa využíva pomerne často, problémom však je, že prírodnú medicínu nevyužívame my ľudia.

pixabay.com

Vo všeobecnosti sa cesnak radí k tým najzdravším a najliečivejším surovinám z lona matky prírody. Napriek tomu, že väčšine ľudí zapácha a vonia akurát tak v kuchyni pri varení, je ideálnym prostriedkom nielen na liečenie, ale aj na kozmetické a skrášľovacie procedúry. Ak sa bojíte, že vám po ňom bude smrdieť pokožka, pokojne hoďte obavy za hlavu.

Cesnak totiž obsahuje jednu unikátnu látku, ktorá sa nazýva bioflavonoid quercetin. Väčšine laikov nič nehovorí, no odborníci upozorňujú na jeho omladzujúce účinky. Práve quercetín patrí do mimoriadne zriedkavej skupiny vitamínov P, ktoré hrajú významnú rolu pri regenerácii kapacity tkanív a chránia telo pred vplyvom toxických látok.

pixabay.com

Ako si pripraviť cesnakovú kúru

Dôležitú úlohu zohráva aj výber dobrých strúčikov. Dbajte na to, aby na hlavičkách neboli škvrnky, vtedy bude cesnak aj zvnútra najskôr čistý a zdravý. Ak sa vám nepozdáva už hlavička, radšej vyberajte inú. Strúčiky pokrájajte na plátky a nechajte vysušiť, potom ich v mlynčeku rozomeľte na prášok. Prášok umiestnite do sklenej nádoby s uzatvárateľným viečkom.

Na prípravu kúry potrebujete 1 PL cesnakového prášku a 1 šálku vriacej vody. Zmiešajte tieto suroviny dokopy a nechajte na noc prikryté lúhovať. Potom pite 2-krát denne polovicu pohára, teda približne 125 ml roztoku. Kúru robte mesiac vkuse a potom si dajte desať dní prestávku. Po nej začnite opäť odznova. Požadované výsledky by ste mali na pokožke zaznamenať už po dvoch-troch týždňoch, no ak chcete detoxikovať a prečistiť celý organizmus, vydržte aspoň tri cykly.

pixabay.com

Čistá príroda

Tento spôsob alternatívnej liečby problémovej pokožky, normalizácie obličiek a srdca, ale aj zvýšenia imunity využívajú mnohí prírodní liečitelia. Počiatky elixíru siahajú podľa všetkého do exotickej Číny, asi 5 000 rokov dozadu. O ich existencii  svedčia informácie na starých hlinených tabuľkách nájdených archeológmi pri nedávnych výskumoch.

Ak vás nepresvedčil recept, skúste si kúru pripraviť a vydržte aspoň mesiac. Uvidíte, že výsledky sa dostavia čoskoro!

Pozri aj: Od oplodnenia cez rast až po pôrod! Takto vyzerá tehotenstvo u ženy týždeň po týždni

zdroj: babskeveci.sk (M), sovkusom.ru

0
Komentovať