100-ročná medicína: Každé ráno som pridala do horúcej vody čajovú lyžičku kurkumy a od vtedy som zabudla, čo je to choroba

Zuzana Fulopova

Kurkuma alebo indický šafran je korenie jasnej žltej až oranžovej farby, ktoré má viaceré využitie. V Indii ju nevyužívajú len ako korenie, ale napríklad ňou zafarbujú jedlá a látky, a taktiež ju využívajú na liečbu a hojenie rán, pre jej liečebné účinky. Pravidelnou konzumáciu tejto ingrediencie budete predchádzať mnohým ochoreniam!

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Liečivé účinky kurkumy

Túto zázračnú ingredienciu v Indii pridávajú takmer do každého jedla. Možno práve preto sú ľudia v Indii zdraví a dlhovekí. Pravidelnou konzumáciou tejto koreniny predchádzate vzniku rakoviny a spomaľujete rast už vzniknutých nádorov. Tento telu prospešný prírodný liek zároveň zmierňuje zápal v tele, znižuje cholesterol a hladinu cukru v krvi, teda je prospešná pre cukrovkárov.

Kurkuma je silný antioxidant, napomáha vylučovať toxíny z pečene, stimuluje odtok žlče a zároveň obnovuje bunky a normalizuje trávenie. Je účinná v boji proti Alzheimerovej chorobe, pretože podporuje mozgové kognitívne funkcie, najmä u starších ľudí.

pixabay.com

Pravidelným užívaním kurkumy utužujete zdravie a imunitu. Kedže sa ale u nás nepoužíva tak masívne v kuchyni, prinášame vám recept na prípravu odvaru z tohto prírodného lieku.

Návod na prípravu

pol lyžičky kurkumy

1 PL teplej vody

1 lyžička masla

štipka mletého čierneho korenia

pixabay.com

Kurkumu zmiešame s teplou vodou, pridáme maslo a všetko dobre premiešame. Na záver  už len pridáme štipku korenia a pijeme ráno s pohárom vody na prázdny žalúdok.

Čaj z kurkumy

pixabay.com

Ak preferujete radšej pitie čaju, pridajte do pohára horúcej vody čajovú lyžičku kurkumy a následne už len pre chuť pridajte med, zázvor alebo citrón.

Ako pri každom lieku, aj pri tom prírodnom, platí pravidlo pozrieť si prípadne kontraindikácie. Predsa len, ak sa liečite na nejaké iné choroby, je dobré vedieť, či toto korenie je práve pre vás. Každopádne, za pokus to stojí. Čo poviete?

Pozri aj: O tomto by mali okamžite vedieť všetky ženy! Tieto 4 veci sú pre vašu vagínu veľmi škodlivé

                                                                                              zdroj: babskeveci (Zuzu) takprosto.cc

Najnovšie články