Kedy je najlepší čas na šálku kávy? Odborníci zverejnili odpoveď, ktorá mnohých ľudí nepoteší

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Koľko ľudí vo vašom okolí začína svoj deň vypitím šálky kávy? Je pravdepodobné, že patríte medzi nich. Podľa odborníkov to však nie je celkom dobré pre produktívny deň.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval portál TVNoviny, štúdia odborníkov z firmy Office Space hovorí jednoznačne. Prostredníctvom dát od viac než 2-tisíc ľudí, ktorí pijú kávu prišli na to, že ľudia sú v práci najviac produktívni od 10.20 do 13.27. Tempo sa začína zhoršovať počas poludnia a po 14.06 klesá úplne.

Foto: unsplash

Kedy by ste mali piť kávu?

Najefektívnejší čas na pitie kávy je preto podľa štúdie práve 13.27, vďaka čomu zostanú pracovníci stále produktívni a vyhnú sa tak únave a poklesu. Pri pití kávy si však musíme dávať naozaj pozor, pretože pre naše telo jej nadmerná konzumácia nie je úplne zdravá. V rozumnom množstve však môže mať na naše zdravie pozitívny vplyv.

Foto: pexels

Štúdia hovorí jasne

Podľa jednej zo štúdií publikovanej v odbornom časopise Annals of Internal Medicine vedci odhalili súvislosť medzi pitím kávy a nižším rizikom úmrtia. Tí ľudia, ktorí pili 1,5 až 3,5 šálky kávy denne mali o 30 % nižšiu pravdepodobnosť úmrtia v danom období než tí ľudia, ktorí kávu nepijú vôbec.

Docentka medicíny na Harvarde bola touto informáciou príjemne prekvapená, pretože existuje len veľmi málo vecí, ktoré dokážu takto znížiť šancu na úmrtie.