Konečne v tom budete mať jasno! Dá sa schudnúť tým, že budem piť vodu s citrónom na prázdny žalúdok?

Gabriela Kinčoková

Foto: pixabay

Čo i len s najmenším oteplením prichádza stres z postavy u väčšiny žien. Existujú mnohé triky, ktoré vám pomôžu zhodiť nejaké to kilečko. Väčšina z týchto trikov sú však len dočasné. Nič však nie je podstatnejšie, ako zotaviť si zdravý každodenný jedálniček a dopriať si pravidelný pohyb.

Článok pokračuje pod videom ↓

Len ak budete dodržiavať tieto dve pravidlá môžete sa dočkať dlhodobého výsledku. Mnohí ľudia však dlhé roky tvrdia, že práve citrónová voda každé ráno vám môže pomôcť schudnúť. Čo je na tom pravdy? „Voda s citrónom nemá žiadny vplyv na úbytok na váhe,“ povedala Alissa Rumseyová hovorkyňa Akadémie pre výživu pre womenshealthmag.

Nemôžeme však úplne takej citrónovej vode krivdiť. Pokiaľ nahradíte nápoje ako kávu s cukrom či klasický džús citrónovou vodou, potom je naozaj možné schudnúť. Svoje telo tak zbavíte úplne zbytočných cukrov. Tak isto to je aj v prípade, že citrónovú vodu a vodu celkovo bude piť počas celého dňa. Je potvrdené, že pitný režim je pre chudnutie veľmi dôležitý.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by bella (@beautifro_bella) on

„Naše telá interpretujú smäd ako hlad. To znamená, že ak ste počas dňa nevypili dostatok vody môžete sa cítiť, akoby ste boli stále hladný i keď ste vlastne smädný. Byť hydratovaný počas celého dňa vám pomôže vyhnúť sa rôznym sladkostiam či iným snackom,“ povedala Brigitte Zeitlin pre womenshealthmag. Veľmi dôležité je uvedomiť si skutočnosť, že citróny patria medzi citrusy a tým pádom sú kyslé. To znamená, že ak máte problémy s pálením záhy alebo rôzne alergie je nevyhnutné sa takýmto nápojom vyhnúť. Ak si myslíte, že citrónová šťava vám bude erodovať zubnú sklovinu nebojte sa. Stačí ak do vody pridáte len pár kvapiek citrónovej šťavy.

Výsledkom teda je, že pri chudnutí nám nepomáha samotný citrón, ale celkovo pitný režim. Blíži sa leto a s ním veľmi teplé počasie a tak je viac než potrebné ho dodržiavať. Doprajte svojmu telu potrebnú hydratáciu a ono sa vám samo odvďačí.

womenshealthmag.com

Najnovšie články