Do lavóra si naliala asi 40-stupňovú vodu, ponorila do nej chodidlá a počkala, kým sčervenali. Keď zistíte, prečo to urobila, budete tak robiť pravidelne tiež!

Monizz

V minulosti starí Číňania verili, že ako prvé začínajú starnúť nohy. Ak teda obyvateľom Číny začali chodidlá nápadne vráskavieť a navierať na nich žily či kostnatieť prsty, bolo to prvé znamenie, že sa prehupli do veku, kedy ich telo začalo strácať na sile a kráse. Vyplývalo to z ich zamerania sa na nohy, reflexné zóny a nervové zakončenia. Jedno je jasné, logiku to malo.

Článok pokračuje pod videom ↓
boots.com

Hovorí sa, že starej čínskej medicíne možno dôverovať, pretože dodnes sa aj v modernej medicíne či kozmetickom priemysle vychádza z ich dávnych učení, zistení a poznatkov. V tomto článku nájdete niekoľko tipov, ako si udržať nohy zdravé a s nimi aj celý zvyšok tela.

Zdravé nohy

wikimedia.org

Cítite ráno bolesť, ťažké nohy či neschopnosť ponaťahovať chodidlá? Je čas začať s vecami niečo robiť. V prvom rade je dobré zájsť za lekárom, ktorý stanoví alebo vylúči potenciálne ochorenie. Ak netrpíte niečím vážnejším, choďte rovno z vyšetrenia do čajovne a kúpte si lekársku žlč. Obklady z nej si dávajte na chodidlá, ideálne na noc.

Pohodlné topánky

pexels.com

Nie je ničím novým, že na zdravie nôh majú obrovský vplyv aj topánky. Ak teda nosíte vysoké opätky, nekvalitné topánky bez poriadnej podrážky či obyčajné rovné šľapky, nečudujte sa, že ráno máte nohy boľavé, vystupujú vám na nich žily alebo vás v noci chytajú kŕče. Kvalitné a pohodlné topánky sú pre celkové zdravie ohromne dôležité, pretože neovplyvňujú len nohy, ale aj chrbticu a zvyšok tela.

10 minút naboso

wikimedia.org

Aby ste predchádzali istým deformáciám, chodievajte každý deň aspoň 10 minút naboso po tráve, alebo kameňoch. Ak nemáte ani jedno, ani druhé, potom postačí aj podlaha, no voľte ju len v krajnom prípade. Dôležitá je aj masáž. Stačí, ak si nohy denne pred spaním premasírujete. Tieto návyky odstraňujú únavu a dlhodobé problémy s chodidlami. Nezabúdajte aj na ranné cvičenie, naťahovanie a napínanie chodidiel.

Najlepšia je masáž

pixabay.com

Najlepším relax, aký si môžete dopriať, je masáž chodidiel a nôh. Existuje mnoho druhov, no v Číne poznajú jeden – volá sa Yung-chuan. Stačí pritláčať na tento bod 20-krát po sebe a bez prestávky. Robte to však tak, aby ste pritom nepociťovali bolesť. Podporíte krvný obeh a odstránite každodennú únavu.

Kúpeľ ako odmena

allhealthynews.com

Aby ste svojim nohám dopriali ešte viac, nezabúdajte na pravidelný kúpeľ. Stačí raz týždenne. Do lavóra si nalejte 38-40 stupňovú vodu a ponorte do nej nohy. Vyčkajte, kým nohy sčervenejú a potom začnite stláčať brušká palcov. Doprajte nohám mokré teplo a jemnú masáž aspoň 20 minút raz týždenne. Zázračný účinok jednoduchého horúceho kúpeľa pocítite hneď. Veľkú úlohu zohráva aj jemná akupunktúra, ktorú si môžete robiť denne s pomocou masážneho nástroja s malými drobnými pichliačikmi. Chodidlá prekrvíte a uvoľníte. Nohy sa po celom dni upokoja a budú mať dostatok dôvodov vás na ďalší deň poslúchať.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc