Do hrnca s vodou dala tieto dve suroviny, ktoré máte doma aj vy a s jej telom to za 7 dní urobilo hotové zázraky!

Michaela

Korenie je samo o sebe veľmi užitočné, o tom zrejme všetci dobre vieme. Ak však vieme, aké koreniny skombinovať, nielenže sa nám poďakujú naše chuťové poháriky, ale aj samotné telo. Cesnak, tak ako aj škoricu, pravdepodobne využívame pravidelne všetci. Sme si vedomí ich blahodárnych účinkov na naše zdravie, avšak skombinovať ich spolu napadne asi málokoho. Chyba!

Článok pokračuje pod videom ↓

Cesnak je sám o sebe vynikajúcim prírodným antibiotikom, ktorý nemálo ľudí konzumuje aj ako prevenciu proti rakovine či kardiovaskulárnym ochoreniam. To sme však spomenuli len maličký zlomok účinkov cesnaku.

pixabay.com

A čo škorica? Mnohokrát sa využíva pri boji s chudnutím, keďže nám napomáha normalizovať metabolizmus, vďaka čomu sa rýchlejšie zbavíme obezity. Takisto  zabraňuje tvorbe nádorových buniek, pomáha pri črevnej infekcii a celkovej detoxikácii organizmu.

pixabay.com

Aj napriek tomu, že sú to tak dve odlišné veci, najmä chuťou, a vedia nám v mnohom pomôcť, najväčšiu silu dosiahnu, keď ich spojíte.

Určite ste nie raz premýšľali nad detoxikáciou tela, možno sa dlhšie snažíte schudnúť, zbaviť sa prebytočného tuku, avšak bezvýsledne. S touto zázračnou zmesou z tela vyženiete toxíny, vie pomôcť s opuchmi nôh, dokonca aj so stabilizáciou hladiny cukru v krvi či vírusmi a parazitmi znepríjemňujúcimi trávenie.

Inšpirujte sa jednoduchým receptom, ktorý máte hotový raz-dva!

Budete potrebovať:

3 strúčiky cesnaku

3 lusky škorice, prípadne 1 ČL mletej škorice

3 šálky vody

Vodu dáme variť a akonáhle začne vrieť, pridáme očistený a nakrájaný cesnak i škoricu. Varíme po dobu 10 minút na miernom ohni. Po 10 minútach necháme nápoj vychladnúť.

Aby ste dosiahli najhodnotnejšie účinky tohto nápoja, najlepšie je vypiť pohár na prázdny žalúdok ráno, 15 minút pred raňajkami. Zvyšok uchovajte v chladničke maximálne dva dni, na čo si následne uvaríte druhý.

Najlepšie pre seba urobíte, ak vydržíte piť tento nápoj počas jedného týždňa. Sami uvidíte, ako sa vám stabilizuje krvný tlak a hladina cukru v krvi. Budete sa cítiť omnoho vitálnejšie, výkonnejšie a zmiznú vám bolesti hlavy. To celkom stojí za vyskúšanie, nemyslíte?

pixabay.com

Ešte jedna rada na záver. Ak sa obávate toho, ako bude vaše telo reagovať, konzultujte domácu liečbu so svojím lekárom, ktorý by takto mohol odsledovať aj vaše zmeny v organizme. Liečbu nepredlžujte ani nemeňte množstvo cesnaku či škorice v recepte.

Čakali by ste, že vám takáto nezvyčajná kombinácia dvoch surovnín, ktoré máme všetci doma, môže pomôcť s toľkými zdravotnými problémami? Máte nejaké ďalšie recepty, ktoré vám pomáhajú? Podeľte sa s nimi v komentároch!

Pozri aj: Myslela si, že na čele má obyčajnú pigmentovú škvrnu. Ak vás od opaľovania neodradia tieto šokujúce fotografie, tak potom už nič!

zdroj: babskeveci.sk (Michaela), takprosto.cc

Najnovšie články