30-dňová výzva na CHUDNUTIE: Toto je 10 cvikov, ktoré odbúrajú tuk z oblasti bruška najefektívnejšie

Gabriela Kinčoková

Foto: unsplash/bruce mars

Väčšie bruško dokáže žene narobiť veľké problémy. Nielen, že nevyzerá dobre, ale tiež môže spôsobiť vážne zdravotné problémy. Pokiaľ bývate vo veľkom meste a nemáte možnosť sa chodiť prechádzať, máme pre vás tipy na domáce cviky. Tieto cviky vám pomôžu do leta schudnúť, nabrať svalovú hmotu a dopracovať sa k vytúženej postave. Navyše predídete aj zdravotným problémom. Stačí cvičiť párkrát do týždňa a v lete budete so svojou postavou spokojná.

Článok pokračuje pod videom ↓

10. Kliky

 

View this post on Instagram

 

A post shared by suliac_fit (@suliac_fit) on

Push-up alebo tiež „kliky“nepatria medzi najjednoduchšie, no precvičia brušné svaly a samozrejme svaly rúk. Zlepší sa vaša celková fyzická kondícia.

Ako na to?

  • Dajte sa na štyri a ostaňte opreté o kolená. Ruky dajte na šírku ramien a pomaly sa znižujte dole. Stačí začať ženskými klikmi a to znamená na kolenách. Keď idete dole, choďte pomalšie a keď sa na rukách budete dvíhať, mal by to byť rýchlejší švih.

9. Angličáky

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Love Your Body (@lybgirls) on

Burpee alebo slovenské „angličáky“ sú náročnejší cvik, ktorý má niekoľko fáz. Pomáha vám zbaviť sa prebytočného brušného tuku.

Ako na to?

  • Zo stoja si rýchlym pohybom ľahnite na zem, hneď sa zdvihnite s výskokom hore.

8. Horolezec

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ritika_Dewanganofficial (@fitfreakdazzle) on

Horolezectvo je veľmi dobrá aktivita, ak sa chcete zbaviť brušného tuku. Nie vždy však máte možnosť vybrať sa na hory a hlavne, treba v tom mať nejakú skúsenosť alebo ísť s odborným dozorom. Našťastie tu máme cvik, ktorý precvičuje rovnaké typy svalov.

Ako na to?

  • Umiestnite sa do polohy plank, kedy budete podopretý na rukách a nohy budú vystreté. Jednu nohu pritiahnite smerom k prsiam a následne ju vráťte do východiskovej polohy. Takto prestriedajte obe nohy.

7. Brušáky

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karla Solórzano🇲🇽 (@krla_fit_coach) on

Brušáky patria medzi najobľúbenejšie cviky, ak sa snažíte stratiť tuk z oblasti brucha.

Ako na to?

  • Začnite tak, že si ľahnete na podložku, nohy ohnete a chodidlá máte pevne položené na podlahe. Ruky umiestnite za hlavu. Teraz sa zdvihnite smerom ku kolenám. Chvíľku podržte a opäť sa vráťte do východiskovej polohy. Takto opakujte viackrát podľa sérií.

6. Plank

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diana 🖤 (@diana.fit_1) on

Plank je najbežnejším cvikom, ktorý sa cvičí, ak sa pokúšate stratiť nadbytočnú váhu. Predlaktia a brucho v tomto cviku nesú všetku váhu. Tento cvik je vhodný nielen pre brucho, ale rovnako aj pre celkové posilňovanie ramien či chrbtice.

Ako na to?

  • Opäť sa dajte do polohy, kde ste na nohách, avšak tentoraz sa oprite o lakte. Držte ich paralelne a na šírku ramien. Zdvihnite celé telo nahor nech je celá váha na vašich predlaktiach. V tejto polohe zostaňte približne 30 sekúnd a postupne zvyšujte čas.

5. Sumo drepy

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Healthy Model Life (@healthy_model_life) on

Sumo drepy vám pomôžu zbaviť sa aj toho najtvrdohlavejšieho brušného tuku.

Ako na to?

  • Začnite tým, že sa dáte do drepu, pričom nohy dáte od seba viac ako na šírku ramien. Postavte sa dajte ich do 45 stupňového uhla. Teraz spravte drep do 90 stupňového uhla a ruky majte pod bradou. Takto opakujte.

4. Sprinter sit-ups

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GetchaSweatOn 💦 (@getchasweaton) on

Beh sa dá napodobniť aj bez toho aby ste ho fyzicky vykonávali. Tento cvik používa samotnú fyzickú hmotnosť na perfektné vytvarovanie vášho tela.

Ako na to?

  • Ľahnite si na zem a ruky spustite vedľa tela. Následne rýchlo zdvihnite trup hore spolu s pravou nohou a ľavou rukou. Vykonajte pohyb podobný behu. Tento pohyb vykonajte znovu, avšak s opačnými stranami. Nezabúdajte cvik vykonávať v určitom tempe.

3. Bicyklovanie

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pilates On Demand (@pilatesondemand_ca) on

  • Ľahnite si na zem s rukami vedľa tela. Dajte si ruky za hlavu a prekrížte prsty. Zdvihnite nohy tak, aby boli kolmo k zemi. Súčasne priložte ľavý lakeť ku pravému kolenu. Druhú nohu počas toho vystrite. Takto opakujte dookola a striedajte nohy.

2. Plávanie

Najlepšou variantov pre stratenie akéhokoľvek tuku, či už v oblasti brucha, nôh alebo rúk je plávanie. Nielen, že pomôže pri strate hmotnosti, ale tiež vám pomôže vybudovať si lepšiu fyzickú kondíciu. Venujte sa plávaniu niekoľkokrát do týždňa a uvidíte veľké zmeny.

1. Skákanie cez švihadlo

Skákanie cez švihadlo je ďalší cvik, ktorý je dobrý nielen pre stratu hmotnosti, ale rovnako aj pre fyzickú kondíciu. Navyše, je to veľmi jednoduché a dokonca aj zábavné.

Novoročné predsavzatia stále platia a preto zapojte cvičenie do vašeho každodenného života. Pár minút denne vám pomôže naštartovať všetky svaly a vyformovať dokonalú postavu. Ku cvičeniu si navyše doprajte stravu bohatú na ovocie, zeleninu či bielkoviny.

Gabriela, brightside.me

Najnovšie články