Trápilo ma nadúvanie a nafúknuté bruško po každom nedeľnom obede. Potom som zistila, čo vlastne robím zle

Monizz

Doba nás naučila sledovať si svoj jedálniček, aby sme nepribrali ani gram. Naučila nás počítať kalórie, či pozerať sa, kde boli tie ktoré produkty vyrobené a odkiaľ sú dovezené. Podozrievame potraviny zo všetkých neduhov, ktoré po jedle máme, no zabúdame na to najdôležitejšie. Že niektoré úkony sa po jedle nerobia a ak sa robia, môžu spôsobiť ťažkosti.

sovkusom.ru

Ukazuje sa, že to, čo po jedle urobíme, je rovnako dôležité ako to, čo jeme. Ak si po jedle nedávate pozor na niektoré zlozvyky, môže to s vami poriadne zamávať. Viete, o ktoré návyky ide?

Pohyb a kyslé

Ešte stále je väčšina populácie presvedčená, že pohyb po výdatnom jedle je to najlepšie, čo môžeme pre seba urobiť. Omyl. Chôdza po jedle vyvoláva trávenie a produkciu žalúdočných štiav. Na tom by nič nebolo, keby sme nevedeli, že ak nepočkáte po jedle aspoň polhodinku, môže vás takýto rýchly proces poriadne vyšťaviť.

sovkusom.ru

Žalúdočné šťavy, ktorých produkcia je potrebná na správne fungovanie tráviaceho traktu, pri včasnom pohybe reagujú s ďalšími produktami v žalúdku a vyvolávajú kvasenie a okyslenie. Presne to isté sa stane, ak hneď po obede zjete v dobrej viere jablko. Lekári odporúčajú jesť ovocie a vydať sa na prechádzku najskôr polhodinu až hodinu po jedle.

sovkusom.ru

Čaj

Čaje obsahujú kyselinu, ktorá spomaľuje absorpciu železa, preto keď najete, nikdy by ste obed nemali zapíjať čajom. Telo z potravy nedostane potrebné látky a živiny a navyše železa budete mať oveľa menej. Odborníci odporúčajú piť čaj najskôr hodinu po jedle.

sovkusom.ru

Spánok

 

Radi si po obede zdriemnete? Chyba! Pri včasnom poobednom spánku sa vám dostávajú do pažeráka žalúdočné šťavy, ktoré spôsobujú následné pálenie záhy, nadúvanie a ťažobu. Kým sa nestrávi aspoň časť skonzumovaného jedla, nemali by ste si vôbec líhať. Okrem toho, počas spánku prebiehajú niektoré procesy o niečo pomalšie, preto je spať po obede najlepšie až 2 hodiny po odídení od stola.

sovkusom.ru

Kúpeľ

Niektorí ľudia sa chodia po obede okúpať v domnienke, že im tak rýchlejšie strávi. Je možné, že ste niekedy zažili pocit, že vo vode vám z brucha akosi rýchlejšie ubúdalo, no je to len klam. Keď vojdete po jedle do teplej vody, krv začne ustupovať zo stien žalúdka a začne sa šíriť po celom tele. To zabraňuje správnemu a dostatočne rýchlemu tráveniu potravy. Kúpať by ste sa mali najskôr hodinu po jedle.

sovkusom.ru

Fajčenie

Fajčenie vo všeobecnosti negatívne ovplyvňuje fungovanie čreva a stien hrubého čreva a po jedle vytvára prekážky pre úplné dokončenie procesu trávenia. Okrem toho, ak si po jedle idete zapáliť, nadýchate sa vzduchu, čo bude mať za následok ešte väčšiu nafúknutosť, ako keby ste si po dobrom obede jednoducho sadli a čakali, kým jedlo vytrávi.

sovkusom.ru

Skúste vyhodiť zo svojho života zlozvyky, ktoré robíte po jedle a uvidíte, že trávenie bude oveľa príjemnejšie.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), sovkusom.ru

0
Komentovať