Prepadne vás kedykoľvek ostrá bolesť na hrudníku? Lekár upozornil na to, čo to znamená

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Aj vás kedykoľvek prekvapí ostrá bolesť na hrudníku? Ľudia, ktorí sa dosť pozorujú, sa môžu kedykoľvek zľaknúť a nevedia, čo sa deje. Lekár povedal, čo takáto ostrá bolesť v hrudníku znamená.

Článok pokračuje pod videom ↓

Podľa portálu Ladbible lekár na TikTok-u vysvetlil, že nie všetky bolesti na hrudníku si vyžadujú návštevu pohotovosti a že tieto náhodné a „nevinné“ bolesti sú bežnejšie a neškodnejšie, ako si myslíte. Video, v ktorom to doktor vysvetľuje, čo to znamená, má viac ako 3 milióny pozretí.

Ako na bolesť v hrudníku?

„Keď dostanete náhodnú bolesť na hrudníku každých šesť mesiacov od seba a cítite boľavú bolesť pri srdci, musíte dýchať, kým nezmizne. Nie každá takáto bolesť však pochádza zo srdca. V skutočnosti je táto bolesť celkom bežná a trvá len pár sekúnd až minútu, prejde to dýchaním,“ povedal.

Nie je to infarkt

Podľa neho je to bežná vec a je to ako zaseknutý nerv. Mnohí ľudia mu to komentovali s tým, že mu ďakujú, pretože si mysleli, že je to s nimi vážne. „To som si myslela, že zomriem na infarkt.“ Je to jednoducho len zaseknutý nerv, avšak určite by ste bolesti nemali podceňovať. Ak nebudú ustupovať, mali by ste vyhľadať lekársku pomoc.