O tomto by mali vedieť všetky ženy! Ak si nechávate predlžovať mihalnice, radšej to dobre zvážte

Hyriaková Kristína

Foto: needpix

Každá žena chce byť krásna, a to bez ohľadu na všetko. Niekedy však kvôli potrebe krásy riskujeme aj svoje zdravie. Vtedy si určite pomyslíte, že by ste sa radšej ani nemaľovala, len aby bolo všetko v poriadku.

Gélové nechty a umelé mihalnice. To sú dva hity, ktoré vám však môžu spôsobiť oveľa viac škody ako úžitku. Najnovšie mnohých ľudí šokoval prípad, o ktorom informoval portál Unilad. Predstavuje to varovanie pre všetky ženy, ktoré prepadli trendu nadpájania mihalníc. Napriek tomu, že to už mnohí ľudia označujú za trend, ktorý stratil na obľúbenosti a v oveľa väčšej miere sa teraz kladie dôraz na prirodzenosť, niektoré ženy si na tom napriek všetkému často ulietavajú.

Foto: unsplash

Katastrofálne následky

Niektorým ženám sa naozaj páči, keď na svojich očiach majú dlhé mihalnice a môžu tým vytvoriť dojem krídel. Čo by ste však mali vždy zvážiť predtým, než ku niekomu idete „na mihalnice“ sú zdravotné riziká a hygiena. Dôsledky totižto môžu byť priam katastrofálne. Podľa niektorých očných lekárov sa totižto zvýšil počet žien, ktorým našli v mihalniciach vši.

Lekári varujú

Podľa lekárov boli ženy, ktoré pravidelne vystavujú svoje oči predlžovaniu mihalníc, vyzvané na to, aby premýšľali o tom, kedy ich naposledy čistili. Práve nedostatočná hygiena súvisí s hromadením baktérií. Medicínsky sa prítomnosť vší mihalniciach nazýva demodex a medzi jeho príznaky patrí svrbenie, sčervenanie a zápal. Rovnako ako obyčajné vši, tak aj tieto sa dajú preniesť z človeka na človeka skokom. Doktorka Sairah Malik povedala, že hromadenie baktérií sa dá pripísať nedostatku čistenia.

Foto: unsplash

Dôležitá je hygiena

„Všeobecne platí, že keď máte predĺžené mihalnice, ľudia sa ich väčšinou boja umyť alebo sa ich dotknúť. Boja sa, že im to vypadne,“ povedala. Podľa nej sú čisté viečka a očné okolie neuveriteľne dôležité pre ľudí, ktorí si nechávajú predĺžiť riasy a odporúča im aj čistiaci prostriedok na báze oleja z čajovníka, ktorý môže byť aj antibakteriálny a je populárny, pokiaľ ide o úpravu vlasov, pokožky a nechtov. Podľa nej je dobré ho používať každý deň. Ďalej tvrdí, že od jedného predĺženia k ďalšiemu by mali dať ženy svojim viečkam oddych.

Foto: unsplash

Prípad, ktorý mrazí

Minulý rok prehovorila o demodexe jedna zo žien, ktorú zasiahol. Ashley sa jedného dňa zobudila s tým, že mala veľmi opuchnuté a podráždené oči po tom, čo si niekoľkokrát za sebou nechala predĺžiť mihalnice. Keď riasy doktor vložil pod mikroskop, videl tam vši, ktoré žili na olejoch z rias. Aj keď sa vši dajú nájsť kdekoľvek na tele, údajne je ich tendencia smerovať práve k mihalniciam a k obočiu.

Najnovšie články