To, čo nasleduje potom, keď si dáte cesnak na náplasť a priložíte ho k telu, je neskutočné

Lucia Mužlová

„Všetko je na niečo, cesnak je na všetko.“ O rôznych skvelých účinkoch a využitiach cibule sme vám už písali, teraz sa teda pozrieme na cesnak. Nie každý je milovníkom tohto zdravého zázraku.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ak ním ste, máte vyhraté, ak nie, mali by ste sa nad tým čo najskôr zamyslieť. Navyše, sychravá jeseň sa už prihlásila. Ak na vás začnú liezť choroby, skúste sa radšej obrniť prírodnou lekárňou! Veď predsa, uchráni vás dokonca aj pred upírmi. To znamená, že má skutočne nadprirodzené účinky. Neveríte?

cesnak ako liek (6)
motherearthliving.com

Odkiaľ pochádza? To úplne isté nie je, ale pravdepodobne zo Sibíri. Už stáročia sa používal na podpory imunity, vitality, dokonca aj sily. Je známy aj ako „ruský penicilín“.

Prírodné antibiotikum

Pre niekoho zapáchajúce a nepríjemne štipľavé, pre niekoho chutné antibiotikum, ktoré má ale najväčšiu silu v surovom stave. Práve ten zápach, mnohým teda prekážajúci, spôsobuje alicín, ktorý cesnak obsahuje a ktorý mu vlastne dodáva tieto geniálne vlastnosti. Alicín cesnak v podstate ani neobsahuje, vzniká len pri „porušení“, kedy vzniká. Teda prehltnúť celú cesnak veľký význam mať nebude, najlepšie je ho pokrájať, pretlačiť či dobre požuť. Nielenže je to silné antibiotikum, je to silný protivník aj proti parazitom, kvasinkám, vírusom či pliesňam.

cesnak ako liek (5)
lipmag.com

V čom všetkom vám pomôže?

Počas práve prebiehajúceho chrípkového obdobia je cesnak vecou, ktorá vám doma naozaj nesmie chýbať. Máte upchatý nos? Stačí sa zhlboka nadýchnuť pachu cesnaku, nos sa vám uvoľní možno lepšie ako bájne kvapky z všadeprítomných reklám, ktoré sú zvyčajne navyše ešte aj celkom návykové.

Cesnak všeobecne pomáha pri čistení tela, údajne má aj protirakovinové a protinádorové účinky.

cesnak ako liek (1)
homemadeacnetreatments.net

Pomáha takisto aj pri akné – zníži zápal, či dokonca problematické miesta úplne vylieči a hlavne prečistí.

Poradí si aj s tukmi, krvnými zrazeninami, nepriateľom cholesterolom či krvným tlakom, … Prekrví aj myseľ a dokonca pomáha pri znižovaní hladiny cukru v krvi.

cesnak ako liek (4)
preventdisease.com

Bradavice či kurie oká. Každý, už mal tú česť sa s nimi bližšie zoznámiť, vie veľmi dobre, aký je problém sa ich zbaviť. Prípravky z lekárne sú nielen príliš agresívne, ale hlavne častokrát neúčinné. Skúste si bradavice potierať cesnakom až kým nevymiznú, prípadne ich takto šikovne prelepiť na noc.

Ako jesť cesnak?

cesnak ako liek (2)
inventorspot.com

Ako sme už spomínali, cesnak sa má jesť v surovom stave, pokiaľ z neho chcete využiť všetko dobré. Neodporúča sa to s konzumáciou ani preháňať. Dajte si pozor aj na starý cesnak, ktorý spoznáte tak, že už nemá sviežu zelenú stonku v strede. Pri varení síce cesnak dodá úžasnú chuť, ale stratí tak značnú časť svojich účinkov.

cesnak ako liek (3)
sashe.sk

Čo môže byť lepšie, ako hrianky s cesnakom? Kto si raz dá, už iné hrianky snáď jesť ani nebude… Ak vám vadí cesnakový zápach z úst (prípadne vašej polovičke, spolužiakom či kolegom), mal by pomôcť kúsok mlieka.

A čo medvedí cesnak? Jeho sezóna momentálne síce nie je, ale akonáhle nadíde, nájdite si trocha času a vybehnite niekam nazbierať. Skôr, ako ho uvidíte, ho určite zacítite.

zdroj: babskeveci.sk, interez.sk 

Najnovšie články