3 tipy, ako ľahko schudnúť do plaviek: Stačí upraviť raňajky, ktoré vám urýchlia metabolizmus!

Gabriela Kinčoková
Schudnite to plaviek iba pomocou raňajok

Schudnite to plaviek iba pomocou raňajok, foto: Pixabay

Mnoho ľudí tvrdí, že si udržujú svoju postavu a váhu kvôli rýchlemu metabolizmu. Niečo na tom pravdy byť môže. Pravidelné cvičenie a dodržiavanie vyváženej a zdravej stravy je jedna vec, ale rýchly metabolizmus tá druhá. Ľudia s rýchlym metabolizmom majú veľkú výhodu. Jedlo dokážu stráviť rýchlejšie a tým pádom ich váha býva primeraná. Naopak, ľudia s pomalým metabolizmom majú problém s hmotnosťou dokonca až s nadváhou.

Článok pokračuje pod videom ↓

Metabolizmus je spracovanie potravín a chemických zlúčenín v tele. Metabolizmus sa skladá z dvoch procesov. Jeden je ničenie a druhý obnova. Vyskytujú sa súčasne ale podstatne sa od seba líšia. Výsledkom je energia pre rôzne druhy aktivít. Akékoľvek porušenie tohto cyklu má na svedomí priberanie a obezitu. Správne fungovanie metabolizmu je možné nastaviť už hneď ráno. Existujú tri možnosti ako to urobiť. Začnite tou najjednoduchšou možnosťou a otestujte, či vám sedí. Pokiaľ vám daná možnosť nevyhovuje, vyskúšajte druhú.

Voda

Pohár približne 35-40 stupňovej vody nalačno vám dokáže hneď z rána naštartovať celé telo. Navyše pomôže vašim obličkám hneď z rána odstraňovať toxíny. Do vody si môžete pridať citrón alebo lístky mäty. Citrón vo vode dokáže pomôcť rýchlejšie spaľovať nadmernú hmotnosť.

Voda s citrónom a mätou
Voda s citrónom a mätou, foto: Pixabay

Ovocie

Okrem vody, ktorá pomôže naštartovať vaše telo hneď z rána, je tu aj ovocie. Dať si ráno ovocie ako napríklad banán, hruška alebo jablko, vám pomôže rovnako naštartovať metabolizmus. Takéto ovocie obsahuje veľa vlákniny, ktorá čistí črevá a pomáha s nadváhou. Tiež je veľmi dôležité pripomenúť, že ovocie je bohaté na sacharidy, takže ním dokážete nahradiť sladkosti.

Banán na raňajky
Banán na raňajky je vždy správnou voľbou, foto: Unsplash

Smoothie

Tretí a veľmi účinný spôsob ako si zrýchliť metabolizmus hneď z rána, je nápoj smoothie. Stačí zmixovať ovocie či zeleninu, ktorú doma máte, a nápoj je na svete. O tých najlepších receptoch na smoothie sme písali už aj u nás, prečítajte si tento článok. Nápoj neobsahuje žiadny cukor! Pite na prázdny žalúdok ako náhradu za raňajky.

Smoothie
Smoothie, foto: Unsplash

Samozrejme raňajky sú základom dňa avšak netvoria celý deň. Veľmi dôležité je sa zdravo a výživne stravovať počas celého dňa. Pomôže vám, pokiaľ si dáte zdravé raňajky ale váha sa vám vráti späť pokiaľ si dáte mastný a ťažký obed. Zostavte si ľahký jedálniček, zapojte do neho množstvo ovocia a zeleniny a zabojujte s kilami navyše!

sovkusom.ru