Nikdy by ste nemali ignorovať týchto 8 príznakov! Mohlo by to znamenať, že máte cukrovku a ani o tom neviete

Monizz

Cukrovka je nebezpečné ochorenie, ktoré začne znepríjemňovať život až v určitom štádiu. Napriek tomu platí, že čím skôr ju odhalíte, tým lepšie sa vám stane. Pozrite sa na 8 nenápadných príznakov, o ktorých by ste nikdy nepovedali, že môžu signalizovať závažné ochorenie.

pixabay.com

Možno ich máte aj vy a myslíte si, že predsa o nič nejde. No cukrovka útočí potichu, veľmi nenápadne a najmä bez príznakov. Odhaliť sa dá jednoducho, no musíte vedieť na čo sa zamerať. A tu je kameň úrazu. Väčšina ľudí to totiž ani len netuší.

Stuhnutosť svalov

Máte pocit, že vám občas tuhnú svaly v rukách alebo nohách? Pociťovať to môžete ako obyčajné brnenie, či miernu svalovicu. Aj takýto bežný jav, ktorý neraz pripisujeme noseniu ťažkého nákupu, alebo fyzickej námahe v záhrade však môže signalizovať, že niečo nie je v poriadku. Cukrovka totiž postihuje aj nervy a tie vám o dajú pocítiť presne takto.

pixabay.com

Problematická koža

Nie je kožné ochorenie ako kožné ochorenie. Ak sa vám znenazdajky začal meniť pigment na pokožke rúk, nôh, brucha, alebo prakticky kdekoľvek na tele, spozornejte. To isté, ak sa vám začali objavovať pupáčiky a pľuzgieriky, pri ktorých neviete identifikovať, z čoho sú.

Rozmazané videnie

Rozmazané videnie neraz pripisujeme únave, prepracovanosti, či celkovému vyčerpaniu z práce alebo z prebdenej noci. Či už spíte dobre, alebo nie, rozmazané videnie môže signalizovať poruchu hladiny glukózy v krvi, preto by ste mali byť obzvlášť obozretní. Určite ste už totiž počuli, že cukrovka mnohých ľudí doviedla k nedokonalej alebo aj úplnej slepote.

pixabay.com

Pomalé hojenie rán

Pomalé hojenie rán môže byť príznakov viacerých ochorení, medzi inými však aj cukrovky. Pozor si dajte najmú ak ste vo vyššom veku a užívate lieky na zriedenie krvi.

Strata hmotnosti a hlad

Tieto dve veci sa naoko tak odlišujú, ako sa v tomto prípade spájajú. Ak ste začali z ničoho nič chudnúť, strácate kalórie napríklad v dôsledku častého chodenia na záchod. Ak ste hladní, znamená to, že cukrovka nedovoľujte bunkám absorbovať dostatočné množstvo glukózy. Rozhodne utekajte k lekárovi.

pixabay.com

Únava

Unavení môžete byť, samozrejme, z čohokoľvek. Od nedostatočného spánku, cez vplyv liekov, až po chronickú spavosť, ktorú môže spôsobovať aj začínajúca cukrovka. Je to jednoduchá matematika. Ste ospalí? Nemáte dostatok cukru. Permanentne!

Citlivosť na infekcie

Infekcie sa na vás môžu lepiť viac a intenzívnejšie môžu aj prebiehať. Je to v dôsledku prebiehajúcej alebo len začínajúcej cukrovky. Dajte sa radšej vyšetriť u obvodného lekára a prípadne si vypýtajte papier k diabetológovi.

pixabay.com

Smäd a močenie

Ak často pijete a veľa aj močíte, potom je pravdepodobné, že môžete mať cukrovku. Oba príznaky sú totiž jednými z prvých, ktoré sa u väčšiny pacientov prejavia. Ak sa však neprejavili u vás, nič to neznamená. Môžu a nemusia sa prejaviť aj neskôr.

Pozri aj: 20 ohromujúcich faktov o ženskom tele, o ktorých ste ani netušili. Bod číslo 12 ma šokoval najviac!

zdroj: babskeveci.sk (M), icreative.am

0
Komentovať