Často ma bolela hlava a žiadne lieky nezaberali. Potom som začala robiť túto vec a problém zmizol do 15 minút

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

V dnešnej dobe nájdete len naozaj málo ľudí, ktorí by aspoň raz za čas netrpeli bolesťami hlavy. Tie môže spôsobovať naozaj čokoľvek.

Článok pokračuje pod videom ↓

Niekomu bolesť hlavy spôsobuje zmena počasia, niekomu bolesť spôsobuje hlavne chrbtica a niekto tým jednoducho trpí. Môže vám však pomôcť rada lekára, ktorý sa špecializuje práve na bolesti hlavy. Informuje o ňom portál Ladbible. Lekár, ktorý má aj vlastný profil na sociálnych sieťach, odporúča ľuďom dobrý trik na to, aby ste bolesti hlavy aj predchádzali.

Bolesti hlavy môžete aj predchádzať

Ako fyzioterapeut tvrdí, že každý dokáže zmierniť príznaky nadchádzajúcej migrény jednoduchým cvičením. Vďaka jeho trikom nebudete potrebovať žiadne lieky. Podľa neho je všetko o znížení napätia v zadnej časti hlavy. Ľahnite si na chrbát, čo najviac zastrčte bradu čo najviac a vydržte tak asi 5 sekúnd. Pre lepšie vysvetlenie si pozrite video.

@theheadachedoctorTry this stretch to prevent headaches and migraines! ##headachedoctor ##headache ##migraine ##nomeds♬ Thoughts – L.Dre

Niektoré techniky fyzioterapie sú používané práve počas bolesti hlavy alebo pri ich predchádzaniu. Sú to však len niektoré druhy migrény, na ktoré to pomáha. Pod dané video sa ozvalo množstvo žien a mužov, ktorí tvrdia, že im to skutočne pomohlo. „Migrénami som trpela 30 rokov a pomohlo mi až toto.“ „Hurá! Mala som migrénu niekoľko dní a toto mi pomohlo.“

Ak ste sa vďaka tomu zbavili migrény aj vy, dajte nám vedieť v komentároch.