Ako najlepšie odstrániť z kože nebezpečné a nacucané kliešte? Táto metóda vám zmení život!

Monizz

Kliešte nás otravujú v letnom období čoraz viac a, ako inak, sú stále premnožené. Mnoho ľudí sa ich bojí natoľko, že obmedzili alebo celkom zrušili prechádzky v lese, o piknikoch na deke ani nehovoriac. Kliešte nám vedia život poriadne znepríjemniť, no na oplátku ho vieme znepríjemniť aj my im. Nedovoľte im nacucať sa príliš. Porazte ich s týmto trikom!

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Keby to bolo iba o tom, že nám prisajú na kožu, nech si tam sedia. Lenže kliešte prenášajú choroby a ich následky vôbec nie sú zanedbateľné. Preto buďte obzvlášť opatrní a používajte repelenty. Ak sa aj napriek nim na vás parazit pricucne, nebojte sa. Metóda, ktorá vám pomôže zbaviť sa kliešťov bezpečne, je jednoduchá a účinná. Treba ju, ako všetko, aplikovať iba včas.

pixabay.com

Rýchlo von

Po prisatí kliešťa do kože dochádza k viacerým procesom. Dôležité však je najmä to, aby kliešť v koži neostal dlho a najmä, aby sme ho z nej bezpečne dostali. Na toto budete potrebovať len vodu a tyčinku na čistenie uší. Najprv si okolie miesta, kam sa kliešť prisal namočenou tyčinkou zvlhčite, aby bola koža poddajnejšia. Potom začnite pomaly krúžiť proti smeru hodinových ručičiek. Kliešťa po niekoľkých otočkách vytočíte a miesto okamžite vydezinfikujte.

pixabay.com

Nikdy nepoužívajte oleje, mydlo, či iné látky, ktoré by mohli spôsobiť, že kliešť obsah žalúdka vyvráti do vašej kože. Vždy pracujte iba s vodou a hlavne opatrne. Nezabudnite, že táto metóda slúži hlavne na to, aby ste kliešťa z kože vytočili bez toho, aby vám v tele ostala akákoľvek časť z neho.

Pre názorný príklad si pozrite video.

https://www.youtube.com/watch?v=82n9-eAoLjE

zdroj: babskeveci.sk (M), videoboom.cc

Najnovšie články