Ľudí začalo trápiť najhoršie nachladnutie všetkých čias. Vyzerá ako koronavírus, odborníci to však vysvetľujú takto

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Mnohí ľudia začali trpieť nachladnutím, ktoré môže a nemusí byť koronavírus bez toho, aby sme si to uvedomovali. Je pravdou, že momentálne sme v období, ktoré priam praje rôznym prechladnutiam.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Mirror, množstvo Britov uviedlo, že v posledných dňoch trpia tým najhorším nachladnutím, aké kedy zažili. Má podobné príznaky ako koronavírus, ľudia trpia nádchou a kašľom. Je tiež pravda, že množstvo ľudí, ktorí sa proti koronavírusu zaočkovali, si myslia, že sa už nemôžu nakaziť a svoj stav pripisujú nádche, hoci sú v skutočnosti nakazení koronavírusom.

Foto: pexels

Môže to byť koronavírus

„Tá najhoršia nádcha, akú som kedy mal. Väčšinou, keď som prechladnutý, dokážem fungovať, avšak toto ma úplne vyčerpalo a dostalo. Mám to stále, a to prešiel už viac ako týždeň. Dúfam, že to nebude trvať príliš dlho, pretože je to fakt zlé a nikomu by som to nepriala,“ povedala jedna z nakazených. V skutočnosti je možné, že títo ľudia nie sú prechladnutí, ale nakazení koronavírusom. Výskum naznačuje, že päť najčastejších príznakov ľudí, ktorí sa nakazili koronavírusom po očkovaní sú bolesť hlavy, nádcha, kýchanie, bolesť hrdla a strata čuchu.

Covid si môžete pomýliť

Zameniť si covid za prechladnutie je veľmi jednoduché a ak sa nebudete izolovať, môžete tak pomôcť šíreniu vírusu. Spojené kráľovstvo má stále viac prípadov ako väčšina Európy. Jedným z hlavých dôvodov toho, prečo sa koronavírus stále šíri je to, že ľudia nenosia rúška, nedodržiavajú sociálny dištanc, ale hlavne to, že ignorujú symptómy.

Foto: unsplash

Je teda pravdepodobné, že ľudia, ktorí sa nedali testovať, môžu mať koronavírus napriek tomu, že si myslia, že je to len obyčajné prechladnutie. „Ja som bola dvakrát očkovaná, ale bála som sa, že je to covid. Išla som na PCR test a ten mi vyšiel negatívny. Fakt som sa potešila, no aj tak som sa cítila hrozne zle a je to niečo, čo by som už nechcela absolvovať.“

Najnovšie články