Účinky a využitie ricínového oleja

Mary

Dnes už máme neobmedzený prístup k rôznym liekom, mastičkám, kvapkám, ale mnoho ľudí sa začína uchyľovať k tradičným liečivám, ktoré máme k dispozícií už takmer v každom v obchode. K tradičným liečivám bez pochýb patrí aj ricínový olej, ktorý má na náš organizmus pozitívny vplyv. 

Článok pokračuje pod videom ↓
olej 1
takprosto.cc

Ricínový olej je skvelým pomocníkom nielen pre naše krásne vlasy, ale aj pre liečenie rôznych kožných chorôb a ťažkostí.

Zmes ricínového oleja a jedlej sódy

#Táto vynikajúca zmes iba dvoch látok podporuje rýchlejšie hojenie rán a modrín.

#Taktiež dokonale bojuje proti bradaviciam a papilom. Po niekoľko týždennom užívaní je výsledkom hebká pokožka.

olej 2
takprosto.cc

#Ak máte zažívacie problémy spojené s hnačkou, priložte si na spodnú časť brucha obklad z látky (šatka, ručník, utierka) a zo zmesi ricínového oleja a jedlej sódy.

#Naopak, vnútorný príjem ricínového oleja je skvelou alternatívou pri zápche. Jedná sa o skvelé preháňadlo, ktoré vám pomôže zbaviť sa pár kíl navyše.

olej 3
takprosto.cc

#Zmiešajte pár kvapiek ricínového oleja s jedlou sódou a máte skvelý prostriedok, ktorý vám pomôže zbaviť sa tmavých škvŕn na pokožke. Už po pár dňoch používania tejto zmesi budú škvrny menej viditeľné.

#Po uštipnutí hmyzom, napríklad komárom, aplikujte na postihnuté miesto ricínový olej. Zmierni opuch, svrbenie a v neposlednom rade aj začervenanie.

olej 4
takprosto.cc

#Kombinácia ricínového olej a jedlej sódy vám pomôže pri plesni na nohách a svrbení.

#Skúste si doma masírovať hlavu s ricínovým olejom. Stimulujete tak rast vlasov a zároveň vlasy posilníte úplne už od korienkov.

olej 5
takprosto.cc

#Ak vás trápia bolesti chrbta či kĺbov, vyskúšajte teplý obklad z ricínového oleja.

#Pravidelná masáž kĺbov so zmesou z ricínového oleja a jedlej sódy zníži ukladanie vápenatých solí a zabráni tak mnohým nepríjemným problémom.

olej 6
takprosto.cc

#Ak potrebujete zmierniť začervenanie očí a vyhnúť sa opuchu, vždy pred spaním si oči masírujte s použitím malého množstva ricínového oleja.

#Ricínový olej taktiež pomáha predísť alergickým ochoreniam. Každé ráno si dajte päť kvapiek tohto skvelého oleja a budete sa cítiť oveľa zdravšie.

olej 7
takprosto.cc

Ako môžete vidieť, ricínový olej alebo zmes oleja a jedlej sódy má mnoho pozitívnych účinkov nielen pre naše telo z vonkajšej strany, ale aj pre celý náš organizmus. Tradičná medicína bola našimi predkami používaná niekoľko stoviek rokov a skutočne fungovala. Niet sa teda prečo čudovať, že ju dnes vidíme čoraz častejšie. Aké druhy prírodných liečiv používate doma vy? Napíšte nám, ktoré využitie ricínového oleja sa vám páčilo najviac.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), takprosto.cc