Táto mastička je lacný a vynikajúci spôsob ako vyčistiť a omladiť pokožku a zatočiť s mnohými kožnými problémami naraz

Lucia Mužlová

Višnevského balzam je silné antiseptikum a má aj skvelé dezinfekčné účinky. Možno si túto mastičku pamätáte skôr z detstva, no podľa nášho názoru je skvelá aj dnes, kedy sa na ňu už trochu pozabudlo. Poďme si ju dnešným článkom znovu pripomenúť. Len pre informáciu, nájsť ju stále môžete v lekárňach.

Článok pokračuje pod videom ↓
mast1
takprosto.cc

Nestojí veľa a je to skutočný zázrak, pretože si poradí s mnohými kožnými problémami. V roku 1927 zmiešal doktor Višnevsij brezový decht, xeroform a ricínový olej, pričom vznikla unikátna mastička, resp. balzam, ktorý má mnoho užitočných vlastností. Brezový decht pomáha pri zlom prietoku krvi, xeroform má antiseptické účinky a ricínový olej pomáha látkam prenikať do pokožky.

mast2
takprosto.cc

Rôzne zápaly, furunkul alebo karbunkul sa za pomoci tejto mastičky dá celkom účinne rýchlo vyliečiť. Stačí, ak postihnuté miesto natriete mastičkou a obviažete gázou. Výsledky sú viditeľné už po jednom dni. Masť pomôže aj pri rôznych abscesoch a v lekárni vám vždy poradia, či je lepšia masť prípadne hypertonický roztok.

Ak máte problémy s akné, vyskúšajte si urobiť podobný obklad. Tvár a hlavne oblasť, kde je akné natrite mastičkou a priložte si na ňu trochu gázy. Nechajte pôsobiť cez noc a pleť vyčistite pleťovou vodou. Nezabúdajte, že akné, hlavne to problematické, sa nikdy nevytláča. Vytláčaním stav pleti ešte zhoršujete, akné sa môže nepríjemne zapáliť a dokonca vám môžu ostať aj jazvy.

mast3
takprosto.cc

Ak máte problém s podkožnými vyrážkami, mastička vám taktiež dobre poslúži. Vždy je dobre mastičku aplikovať na dlhšiu dobu (napríklad počas noci). Nikdy nezabúdajte na vyčistenie pleti, aby ste vyrážky vydezinfikovali a odstránili kožný maz, ktorý počas noci vaša pleť prirodzene produkuje.

Cukrovkári sú zrejme dobre oboznámení s rizikami v podobe trofických vredov, ktoré sa časom môžu objaviť najmä na končatinách. Aj tu je táto mastička nápomocná. Dokáže stimulovať nervové zakončenia, pomôže pri lepšom vstrebávaní účinných látok a pokožka sa taktiež regeneruje rýchlejšie.

Drobné a mierne popáleniny sa touto mastičkou ošetrujú už od nepamäti. Pokožka sa zahojí rýchlejšie, ako keby ste ju nechali len tak. Masť sa v minulosti používala aj na ošetrovanie drobných zranení z vojny.

mast4
takprosto.cc

Nehovorím, že sa jedná o alternatívnu liečbu, no niektorý na túto masť už možno pozabudli. Ak máte problémy kožného charakteru a nič vám nepomáha, vyskúšajte túto masť, ktorá by mohla v beznádejných situáciách pomôcť. Verím však, že sa vám zdravotné problémy budú vyhýbať.

Pozri tiež: Táto vec prečisťuje obličky, pomáha pri zníženej imunite a zlepšuje trávenie v rovnakom čase. Keď som ju objavila, okamžite som ju začala používať

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc