Toto sa stalo s mojím telom, keď som 20 dní pila túto bordovú vitamínovú bombu. Pomohla mi s imunitou, migrénou a jarnou únavou

Monizz

Poznáte zázračné účinky červenej repy? V kombinácii s niektorými druhmi ovocia je ako liek na večný život. Lekári ju nazývajú aj najzdravším energetickým nápojom. Ak máte doma odšťavovač, naštartujte ho. A ak náhodou nemáte červenú repu, utekajte ju kúpiť.

Článok pokračuje pod videom ↓
repashutterstock_210431707
blenderbabes.com

Vaše zdravie sa vám odvďačí desaťnásobne, ak budete telu dodávať pravidelný prísun vitamínov v podobe džúsu z červenej repy. Už celé stáročia sa šťava z červenej repy používa na prebudenie a posilnenie imunity, dodanie energie pre telo a zlepšenie krvného obrazu predovšetkým u ľudí trpiacich anémiou. Piť by ju mali všetky ženy aspoň párkrát do mesiaca, najmä počas a po menštruácie. Masová obľuba v príprave džúsov z červenej repy stúpla po tom, čo ju odborníci oficiálne vyhlásili za najväčšieho a najsilnejšieho bojovníka s rakovinou. Trpíte onkologickým ochorením? Pite aj vy červenú repu. Lepšie povedané, pite ju hlavne vy.

repablueberry beet banana kale smoothie 600
peasandcrayons.com

Pripraviť si džús z červenej repy nie je náročné a navyše to zvládnete len za pár minút. Napriek tomu, že červenú repu mnoho ľudí nemusí pre jej chuť, tento nápoj vám však učaruje svojou lahodnou sladkosťou a sviežosťou. Chuťovo ide o jeden z najobľúbenejších a skutočne najchutnejších ovocných koktejlov. Mimochodom, vedeli ste, že červená repa zaberá aj na pochmúrnu náladu, jarnú únavu, depresie, či dokonca pri pacientoch s ťažkými psychickými poruchami?

Koktejl z červenej repy

200g červenej repy

2 väčšie pomaranče

200g mrkvy

2 jablká

100g medu

1 citrón alebo limetka

IMG_5381
spinachtiger.com

Všetky suroviny poriadne umyte a osušte. Citrón, pomaranče a červenú repu ošúpte, potom všetko vrátane jabĺčok pokrájajte na malé kúsky, aby ich váš mixér vedel poriadne rozmixovať. V prípade, že je zmes hustá, môžete doliať trochu studenej vody, zeleného čaju alebo čerstvej pomarančovej šťavy.

Ak nemáte radi dužinu, môžete všetko ovocie odšťaviť a šťavu zmiešať. Z takéhoto množstva surovín budete mať šťavy dosť pre všetkých, preto ju prelejte do sklenej nádoby a uchovávajte v chladničke. Čerstvé šťavy by sa vo všeobecnosti mali vypiť do 24 hodín, vydržia však aj dlhšie. Ak takúto šťavu konzumujete po viac ako jednom dni, vždy ju radšej vopred ochutnajte, aby vás po nej neprehnalo.

Beetroot Juice
discover-juice.com

Náš tip: Džús z červenej repy je najlepší nalačno. Ak ale červenú repu nalačno nezvládate, pite ju radšej len po jedle a nikdy nie večer. Na noc je repa na žalúdok naozaj ťažká a mohla by vám spôsobiť nevoľnosť.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), vanevalentine.com

Najnovšie články