37-ročná vegánka šokovala, keď začala opäť jesť mäso. Dôvod, prečo to spravila ju zachránil v hodine dvanástej

Zuzana Fulopova

Foto: pxhere

V poslednej dobe sa z vegetariánstva a vegánstva stal doslova boom. Mladí ľudia podliehajú tomuto trendu nie len zo zdravotného hľadiska, ale aj z lásky k zvieratám alebo iným morálnym dôvodom. Mnohí vegetariáni po čase prejdú na vegánstvo, kedy zo svojej stravy vylúčia aj akékoľvek živočíšne produkty. Ide však aj v tomto prípade ešte stále o zdravé stravovanie?

Pochybnosti o tom, že ide o zdravú alternatívu stravovania priniesla známa holandská autorka kuchárskych kníh a vegánska blogerka Virpi Mikkonen, ktorá nedávno uverejnila na svojej stránke šokujúcu správu, že prechádza znova na normálnu stravu. Pritom Virpi vždy bojovala za rastlinnú stravu a stala sa známa práve vďaka svojmu blogu, kde prinášala ľudom vegánske recepty. Čo ju viedlo k tomu, aby zmenila svoj životný štýl?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by VANELJA | Healthy Comfort Food (@vanelja) on

Minulý rok začala známa blogerka pociťovať návaly horúčavy, malátnosť a po tvári sa jej začali tvoriť vyrážky. Keď jej začala vynechávať aj menštruácia, Virpi pochopila, čo sa deje. Vo veku 37 rokov prechádzala do štádia menopauzy. Znepokojená Virpi navštívila čínskeho špecialistu na medicínu, ktorý jej odporučil zaradiť do svojho jedálnička aj živočíšne produkty. V záujme svojho zdravia ho Virpi poslúchla a prestala jesť len surovú stravu. Na raňajky si dopriala napríklad aj vajíčka, na obed kurča a na večeru vývar. Po čase sa začala cítiť zas plná energie. „Je to úžasné,“ povedala Virpi pre dailymail.co.uk. „Cítim sa energicky, motivovaná. Spím lepšie, návaly horúčavy a bolesti v mojom tele sa zastavili,“ dodala blogerka.

Napriek týmto komplikáciám je však Virpi stále zástankyňou vegánskej stravy a v jej receptoch stále nenájdete živočíšne produkty. „Problém nespočíval vo vegánstve, ale v kombinácii mojej vegánskej stravy a môjho stresujúceho životného štýlu,“ povedala Virpi. Zároveň dodala, že je normálne, ak niektorí ľudia potrebujú pre svoje zdravie živočíšne produkty. „Nie každá diéta je pre každého,“ dodala známa blogerka.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by VANELJA | Healthy Comfort Food (@vanelja) on

Paradoxne však Virpi nie je jediná zo známych osobností, ktorá prešla z vegánstva na normálnu stravu. V poslednej dobe tak spravili aj iné známe tváre, kvôli zdravotným problémom. Jednou z nich je napríklad aj Anne Hathaway, ktorá po tom, čo sa začala cítiť zle, zaradila do svojho inak čisto vegánskeho jedálnička ryby. Ako sama tvrdí, vždy treba počúvať svoje telo a ak cítite, že niečo nie je v poriadku, určite treba prehodnotiť spôsob stravovania.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anne Hathaway (@annehathaway) on

Čo si o tom myslíte vy? Ste zástancami vegánstva? Podelte sa s nami o svoj názor v komentároch.

womenshealthmag.com
1
Komentovať