Tento bleskový čajový nápoj čistí telo od toxínov, parazitov, pomáha pri chudnutí a ďalších viac ako 50 chorobách, vrátane…

Lucia Mužlová

Keď otvoríte skrinku v kuchyni, v ktorej máte uložené všetky koreniny, pomyslíte si niekedy, že je to vlastne skrinka s prírodnými liekmi? O pozitívnych účinkoch niektorých korenín na zdravie niet pochýb, a preto by ste ich mali používať pravidelne. Nielenže dodajú jedlám správnu chuť, navyše dokážu pomôcť pri niektorých ochoreniach.

Článok pokračuje pod videom ↓

Škorica

pixabay.com

Škorica je úžasné aromatické korenie, ktoré dokáže znížiť hladinu cukru v krvi. V Ázii dobre vedia, aká je úžasná a preto si ju pridávajú napríklad aj do čaju. Škorica taktiež pomáha pri chudnutí, pri boji s vírusovými ochoreniami, ale aj pri chrípke a prechladnutí.

Zázvor

pixabay.com

Trošku pikantné, stále aromatické korenie má skvelé účinky na tráviaci systém. Pomáha dokonca aj pri bolesti hlavy alebo pri migrénach.

Kurkuma

pixabay.com

O kurkume sme už písali niekoľkokrát a o jej benefitoch niet pochýb. Dokáže vyhrať boj so zápalmi v tele a pomáha pri lepšom fungovaní kardiovaskulárneho systému.

Kardamom

Korenina, ktorá zabraňuje tvorbe krvných zrazenín a čistí cievy. Taktiež dokáže prečistiť telo od toxínov a škodlivých látok.

Med

pixabay.com

Pravý lesný medík je to najlepšie, čo telu môžete dať. Podporuje imunitu, pomáha pri rôznych zdravotných problémoch, utlmí bolesť v krku a navyše je chutný sladučký.

Nápoj, ktorý v sebe kombinuje tieto účinné korenia, si môžete pripraviť aj vy. Tu je postup:

Budeme potrebovať:

0,5 ČL zázvoru

0,5 ČL škorice

0,2 ČL kurkumy

štipka kardamómu

500 ml vody

1 PL medu

Postup:

pixabay.com

Vodu si dáme variť a keď nám vrie, pridáme k nej všetko okrem medu. Nápoj necháme variť približne 10 minút tak, aby nám mierne prebublával. Odstavíme, prelejeme do šálky a keď nám nápoj trochu vychladne, pridávame med. Ak máte, pridajte aj štipku kokosového oleja. Nápoj pijeme ráno nalačno.

Bonus:

Vyskúšajte variácie bylinkových čajov, ktoré si namiešate ideálne pre svoju potrebu. Čaj z lipových listov je naozaj vynikajúci a pri chrípke je potrebný ako soľ. 2 Lyžice sušených lipových listov a kvetov zalejeme vodou a lúhujeme 20 minút. Vypiť by sme mali 2 šálky denne. Čaj má vynikajúce diaforetické vlastnosti.

Čaj, ktorý je úžasným antipyretikom, je ten, ktorý je pripravený z listov čiernej ríbezle. Stačí keď zalejete 2PL listov čiernej ríbezle 500 ml vody a necháte 30 minút lúhovať a máte vynikajúci liečivý čaj. Ochutiť ho treba medom a piť ho môžete 3 až 4-krát denne.

Pozri aj: Hollywoodská herečka Cameron Diaz konečne priznala čo sa už dlho šepkalo. Vo veku 45 rokov sa jej konečne splnil sen

Lucia M., sovkusom

Najnovšie články