Vedci prišli s neuveriteľným zistením: Toto sa stane, ak budete svoje dieťa bozkávať na pery

Nikoleta Kottešová

Foto: pexels

Môže byť takmer nemožné odolať tomu, aby ste svoje deti zasypali láskou, ale bozkávať ich na pery nie je ten najzdravší spôsob, ako im ukázať, ako veľa pre vás znamenajú.

Článok pokračuje pod videom ↓

Okrem toho, že to ovplyvňuje ich chápanie osobných hraníc, bozkávanie vašich detí na pery skôr, ako sa im vyvinú mliečne zuby, môže byť obzvlášť škodlivé, uviedol portál Bright Side. Prenos slín spôsobuje šírenie baktérií, ktoré môžu ovplyvniť mäkké tkanivá a ďasná vášho dieťaťa. U detí sa môžu vyvinúť ochorenia ďasien v dôsledku zlej ústnej hygieny a bozkávanie dieťaťa na ústa môže byť ďalším rizikovým faktorom, keďže to môže predstavovať určité zdravotné riziká.

Treba ich chrániť

Zápaly dutín sú najčastejším chronickým ochorením u detí a dospelých a bozkávanie vašich detí na pery môže zvýšiť ich šance zhoršenie tohto ochorenia. Mliečne zuby nie sú také silné ako zuby dospelých, čo ich robí zraniteľnejšími voči baktériám. Keďže sklovina na mliečnych zuboch je pomerne tenká, je náchylnejšia na tvorbu kazov.

Foto: pixabay

Čo sa môže stať, ak pobozkáte svoje dieťa na pery, podľa vedy

Okrem toho, že bozkávanie vášho dieťaťa na pery spôsobuje problémy so zubami, môže spôsobiť alergické reakcie. To môže byť škodlivé najmä pre novorodencov. Keď sa s niekým bozkávate, nevedomky prenášate čiastočky jedla alebo kozmetické produkty na jeho pokožku. A váš novorodenec môže byť alergický na určité potraviny alebo umelé prísady v produktoch starostlivosti o pleť. Bozkávanie niekoho na pery môže prenášať respiračné vírusy. Hoci tieto vírusy môžu vyzerať ako bežné prechladnutie, môžu byť pre deti nebezpečné, pretože ich imunitný systém ešte nie je úplne vyvinutý. Pľúca detí sú malé a akákoľvek infekcia môže spôsobiť problémy s dýchaním.