Žena pobúrila mnohých ľudí: Moja svokra chce, aby som jej zaplatila za čas, ktorý strávi s vnúčaťom

Nikoleta Kottešová

Foto: pexels

Ak by vaša svokra ponúkla stráženie vášho batoľaťa, čakali by ste, že jej zaplatíte za jej čas? Túto otázku rieši jedna mama Amy, čo jej svokra povedala, že očakáva, že dostane zaplatené, keď bude strážiť svoje šesťmesačné vnúča.

Článok pokračuje pod videom ↓

Žena zverejnila príspevok

Portál Tyla prišiel s príbehom zaujímavých rodinných vzťahov. Rozrušená mama sa snažila prísť na ďalší krok a hľadala odpovede na internete. Amy požiadala o radu na Bright Side a vysvetlila, že ona a jej manžel majú spolu šesťmesačnú dcérku Katie. Hoci jej manžel pracuje z domu, Amy sa podelila o to, že pár by mohol nájsť niekoho, ktor by postrážil ich dievčatko, zatiaľ čo oni budú pracovať. „Moja svokra nedávno odišla do dôchodku a ponúkla nám, že bude strážiť naše dieťa, kým budeme obaja pracovať,“ napísala. „Prijali sme to a všetko je v poriadku, k deťom má dobrý prístup. Naozaj si vážim jej čas a oddanosť a všetko, čo robí. Nielenže stráži dieťa, ale aj umýva riad, varí a upratuje.“ Znie to ako dokonalá svokra, však?

Foto: pixabay

Zdanie klame

No nie tak rýchlo. „Včera sme sa s mojou svokrou porozprávali, kde sa odvážila požiadať nás o platbu na hodinu hodinu. Stále som v šoku,“ napísala Amy. „Ako sa opovažuje pýtať peniaze za drahocenný čas so svojím vnúčatkom? Cenu času stráveného s Katie?“

„Keď som bola malá, stará mama mňa a moju sestru celé hodiny strážila. Moja stará mama nikdy nepýtala žiadnu výplatu, peniaze ani darčeky, robila to len z lásky k nám. Taktiež keď som bola mladšia, strážila som svojich súrodencov celé hodiny zadarmo.“ Preto bola Amy taká zmätená, keď sa jej svokra začala pýtať na peniaze. „Ani neviem, čo mám povedať, som nahnevaná a táto situácia začala ovplyvňovať moje manželstvo,“ priznala sa zdrvená mamička.

Foto: pexels

Je zmätená

Nanešťastie pre Amy, jej manžel je v tejto veci na strane svojej mamy a argumentuje, že by mala byť zaplatená za svoj čas, pretože „keby sa nestarala o naše dieťa, stále by sme boli povinní najať úplne cudzieho človeka, pravdepodobne by som nakoniec zaplatil ešte viac.“

„Nemám na výber,“ priznala Amy. „Všetko som si premyslela a som stratená. Čo budem robiť? Moji priatelia tento problém nikdy predtým nemali, takže nemám nikoho iného, ​​kto by mi pomohol.“ Amyina dilema vyvoláva otázku, platíte blízkym za opatrovanie detí, ak si to vyžiadajú?