Rodina podstúpila DNA testy a čakal ich šok, aký si nevedeli predstaviť. Roky vychovávali cudzieho syna

Dana Kleinová

Foto: pixabay.com

Rodinu čakalo prekvapenie po tom, čo podstúpili DNA testy. Namiesto toho, aby sa niečo dozvedeli o svojom pôvode, zistili, že ich rodina v skutočnosti nebola taká, ako si roky mysleli. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Rodina sa rozhodla spoločne podstúpiť DNA testy, aby viac zistila o svojom dedičstve. Keď však dostali výsledky, zistili oveľa viac, než čakali a týmto zistením sa im navždy zmenil život. Píše o tom Tyla.

Foto: Image by Freepik

Očakávali niečo iné

Väčšina ľudí, ktorí absolvujú takéto testy, očakávajú, že zistia, že majú pôvod v neočakávaných častiach sveta. Môže to byť zábavný spôsob, ako zistiť viac nielen o sebe, ale aj o tom, odkiaľ pochádzajú obe strany rodiny.

Donna Johnson a jej rodina však dostali oveľa viac, než čakali. S manželom Vannerom pochádzajú zo Salt Lake City v Utahu a testy absolvovali spolu s ich dvoma deťmi: Vannerom mladším, ktorý má 18 a Timom, ktorý má 15.

Výsledky ich zaskočili

Keď sa však výsledky vrátili, rodina ostala zaskočená. Najprv si mysleli, že ide o omyl, keďže nedokázali uveriť tomu, že celý život žili v klamstve. Testy totiž ukázali, že Vanner nebol otcom mladšieho syna.

Donna povedala: „Pri čítaní výsledkov DNA online som si myslela, že došlo k omylu.“ 

Foto: pixabay.com

Došlo k zámene

Donna a Vanner sa márne snažili otehotnieť po tom, ako mali staršieho syna Vannera. V snahe mať druhé dieťa podstúpili v roku 2007 umelé oplodnenie, no neúspešne. O rok neskôr sa opäť pokúsili o IVF a tentoraz boli výsledky pozitívne. Tento šťastný okamih sa však po rokoch zmenil na niečo nečakané.

Ukázalo sa, že práve počas druhého kola IVF došlo k zámene. Aj iný pár totiž v rovnakom čase podstupoval umelé oplodnenie a muselo dôjsť k zámene vzoriek.

Nebol otcom

Donna povedala, že bolo náročné sledovať, ako sa Vanner vyrovnával so skutočnosťou, že nie je Timov biologický otec. Zároveň dodala, že sa k nemu náhle nezačal správať inak, len bol jednoducho v šoku.

Dvojica sa zároveň začala obávať, že by mohli prísť o opatrovníctvo Tima, ak by sa objavil jeho biologický otec. Právnik ich však uistil, že stále budú Timovými zákonnými rodičmi.

Foto: Image by Freepik

Synovi povedali pravdu

Najnovšie články