Ak vám počas sexu hovorí túto jednu vec, nemusíte sa ničoho báť! 13 signálov, že váš manžel je do vás ešte stále bláznivo zamilovaný

KatkaR

Ak z času na čas zasnene spomínate, aké to bolo na začiatku a sama seba sa pýtate, čo a kedy sa zmenilo, určite nie ste sama, to nám verte. Počiatočná vášeň a nadšenie vyprchali a vás prepadol stereotyp, kde sú jedinými dostupnými témami vaše deti, práca a rodinný rozpočet. Možno sa občas pristihnete, ako vyčítavo obviňujete sama seba či vášho partnera z toho, že ste iskričku vašej lásky zahasili a nedokázali ju udržať nažive dlhšie. Vo väčšine prípadov v tomto prípade nastupujú pochybnosti – ak si však myslíte, že váš problém tkvie v tom, že váš partner vás prestal milovať, pravdepodobne sa mýlite. Miluje vás jednoducho iným spôsobom.

“Nepretržité vzrušenie z novej lásky produkuje na začiatku každého úspešného vzťahu množstvo dopamínu, toho istého neurotransmiteru, ktorý je stimulovaný, keď drogovo závislý človek užije svoje drogu,“ vysvetľuje psychológ Stan Tatkin. “Je to vzrušujúce, ale dočasné.“

Pokojná láska nastupuje práve v okamihu, keď vzrušenie začína vyprchávať. “Je to pokojný, ale pozoruhodný stav, do ktorého sa  pár dostáva vo chvíli, keď sú obaja partneri úplne zrelaxovaní a vzájomne prepojení,“ opisuje Tatkin.

View this post on Instagram

Snow kisses @tbendina

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

Ak teda potrebujete signály, ktoré vám naznačia, že medzi vami a vaším partnerom je všetko v najlepšom poriadku, a že sa vôbec nemáte čoho obávať, prečítajte si nasledujúci zoznam, v ktorom sú usporiadané.

Vie, že nenávidíte umývať riad – a preto ho umyje sám

Ak so svojím manželom už dlhé roky žijete v spoločnej domácnostit, je samozrejmé, že vie, čo máte rada, a čo naopak nenávidíte. Ak však chcete zistiť, či vás stále miluje, pozrite sa na to, ako reaguje v čase vašej podráždenosti. “Ak pozná tri alebo štyri veci, ktoré vás dokážu naozaj vytočiť a rozhodiť a vie, čo urobiť, aby ste sa im vyhli alebo ako vám s nimi pomôcť, považujte ho za svoju protilátku,“ hovorí Tatkin. Takže ak sa chystáte vynadať mu, pretože je na rade s umývaním riadov, skontrolujte najskôr, či práve nenapĺňa umývačku. Nezabudnite mu tieto milé pozornosti vrátiť – napríklad ho prekvapte a urobte za neho niečo, čo zase z duše nenávidí robiť on.

Plánuje romantické rande

“Skvelé manželstvá sa len tak nestanú; sú tvorené partnermi, ktorí kontinuálne vynakladajú úsilie na to, aby potešili svojho partnera,“ vysvetľuje Mary Jo Rapini, sexuálna terapeutka a intímna expertka. Ak sa ujme naplánovania romantickej noci, ktorá zahŕňa večeru pri sviečkach a víne, kino či divadelné predstavenie, znamená to, že sa stará o posilnenie vášho vzťahu. “Neexistuje lepší spôsob ako zažiť neuveriteľný pocit prepojenia a intimity s vaším partnerom, než naplánovať spoločné romantické rande.“

View this post on Instagram

Weekend mood 🍓🥂 @classy.gentleman

A post shared by Couples Magazine (@couples_magazine) on

Jemne a nenápadne vám prejavuje svoju náklonnosť

Áno, práve tie maličkosti sa rátajú. “Sú to tie malé veci, ktoré robíte jeden pre druhého, ktoré vám pomáhajú zostať emocionálne stabilnými a byť spokojnými so svojimi životmi, bez ohľadu na to, čím si prechádzate. Tieto maličkosti môžu spočívať v bežnom držaní sa za ruky alebo vo vzájomne vyslovenom “Ľúbim ťa.“ 

View this post on Instagram

So relaxing and romantic bath @interior_by_deniz

A post shared by Couples Magazine (@couples_magazine) on

Počas dňa zisťuje, ako sa máte

Milý smajlík alebo ružové srdiečko, ktoré vám manžel pošle prostredníctvom sms, vám môže naozaj spríjemniť deň. Podľa odborníkov by mali partneri udržiavať aspoň aký taký kontakt aj počas dňa. Nezaberie vám to viac než 2 minúty krátkej konverzácie, vďaka ktorej vy i váš manžel nadobudnete pocit prepojenosti, a to i napriek diaľke, ktorá je medzi vami.

Snaží sa okoreniť váš sexuálny život

Ak manžel navrhne používanie lubrikačného gélu alebo sexuálnych hračiek či pomôcok, neurážajte sa, sú to dobré správy! “Je normálne a bežné, že ženská sexuálna túžba počas mesiaca trochu kolíše – príčinou môže byť čokoľvek, od hormónov až po stres,“ objasňuje Rapini. Ak teda váš milujúci manžel príde s akýmkoľvek návrhom, ktorý by mohol do vašej spálne vniesť trochu vzrušenia, nebuďte proti a nechajte sa naň nahovoriť – nemôžete predsa nič stratiť.

View this post on Instagram

Pillow fights with you. @grlwithbangs

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

Hovorí “áno“ vašim návrhom

Ak si myslíte, že váš partner vám na všetko iba nezaujato prikyvuje a tým sa vyvlieka z riešenia problémov či vymýšľania spoločného programu, zamyslite sa nad tým znova. Psychológ Paul Coleman totiž tvrdí, že keď sú muži zamilovaní, neprejavujú to až tak nadšene ako ženy, a to vďaka odlišným hodnotám serotonínu. Výskumy totiž dokazujú, že u zamilovaných mužov je hladina tohto hormónu nižšia než u zamilovaných žien. “Množstvo serotonínu, ktoré má žena v tele jej umožňuje vystupovať šťastne a dávať to viac najavo,“ objasňuje Coleman. “Avšak preto, že mužská úroveň hormónu nie je až taká výsoká, muži nepociťujú potrebu robiť to – svoju lásku k žene preukazujú tým, že súhlasia s jej návrhmi robiť čokoľvek, čo chce robiť ona, aj keď je to iba sedenie a pozeranie televízie.“ 

Počas sexu vyslovuje vaše krstné meno

Máte vlastné prezývky, ktoré si dávate počas milovania alebo používate niektoré z tých klasických ako zlatko, miláčik či macko? Nech je to už ako chce, určite ste s tým obaja spokojní. No vedzte, že počas sexu niet nad lepšie oslovenie než je vaše meno. Ak vás váš partner osloví vaším krstným menom, znamená to, že je vám maximálne oddaný a nevie si ani len predstaviť, že by mohol nadviazať intímny vzťah s niekým iným. Ďalším signálom v tejto oblasti môže byť očný kontakt, ktorý sa s vami partner snaží udržiavať – či už v spálni alebo mimo nej.

https://www.instagram.com/p/BfTIi5_HQ33/?taken-by=couplegoals

Záleží mu na tom, aby vaša hádka čím skôr skončila

Stalo sa vám niekedy počas hádky, že ste si uvedomili, že váš partner má vlastne pravdu, no vy ste sa napriek tomu snažili dokázať, že ju máte vy? Rozpamätajte sa, či sa to niekedy stalo aj vášmu partnerovi – pravdepodobne zistíte, že nie. Jedným zo spôsobov, ako vám váš partner môže prejaviť svoju náklonnosť je aj ten, že vám v takýchto hádkach dovolí zvíťaziť. “Dáva prednosť vám pred pocitom, že by mohol mať pravdu, pretože vie, že odďaľovanie vášho uzmierenia môže viesť k dlhodobým následkom, ktoré budú škodlivé pre vašu budúcnosť,“ hovorí Tatkin. Takže keď váš partner máva počas hádky bielou vlajkou, nerobí to preto, že je lenivý hádať sa s vami ani z dôvodu, že by ho vaše problémy nezaujímali – jednoducho vás nechce vidieť rozrušenú. Avšak to, že vy z hádky neustupujete a chcete v nej pokračovať, z vás nerobí zlého človeka – muži majú totiž prirodzenú tendenciu vyhýbať sa konfrontácii za každú cenu.

View this post on Instagram

Moments 🔥💙 @man.explore

A post shared by Couples Magazine (@couples_magazine) on

Keď je s vami, elektronika ide bokom

To, že žijeme v dobe inteligentných telefónov, robotov a dobe, ktorá je presýtená informáciami, ovplyvňuje každého z nás, a to bez výnimky! Snapchat, Instagram i Facebook slúžia na zachytávanie tých najintímnejších chvíľ, o ktoré sa delíme s cudzími ľuďmi a miesto toho, aby sme si užívali čaro prítomného okamihu a prítomnosť milovanej osoby, zbierame lajky a komentáre a tešíme sa z nich ako z reálnych vecí. Práve preto by ste si mali veľmi vážiť to, že váš manžel odloží všetky elektronické zariadenia hneď, ako si k nemu sadnete a začnete mu opisovať, čo ste prežili počas dňa a svoju pozornosť venuje len a len vám. “Keď muž miluje ženu, bez ohľadu na to, aká náročná je jeho práca, vie, ako odložiť svoj telefón, zavrieť svoj notebook a dať jej celú svoju pozornosť. Existuje tu nepretržitá snaha postaviť svoju lásku pred svoju kariéru a priateľov.“ 

View this post on Instagram

Sunsets with you ❤️ @carleighelise @g

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

Nikdy nespomenie slovo “rozvod“

Ak ste so svojím manželom už nejaký ten piatok, určite ste si prešli výmenami názorov a hádkami, ktoré boli naozaj ostré a vy ste začali myslieť na to najhoršie. Váš partner však nikdy ani len nepomyslel na to, že by vaše manželstvo z nejakého dôvodu ukončil a slovo rozvod sa v jeho slovníku vôbec nevyskytuje. Podľa Tatkina totiž šťastný manžel neohrozí svoj vzťah ani vtedy, keď je naštvaný, frustrovaný alebo neuveriteľne rozčúlený. Miesto toho sa naučí, ako riešiť hádky správnym, a teda efektívnym spôsobom. “Z ohrozenia vzťahu alebo z predstavy, že v blízkej budúcnosti nebude existovať, nemôže vzísť nič dobré,“ objasňuje Tatkin. Zamietnutie témy rozvodu a ignorácia jej existencie vám obom dáva možnosť vyjadriť to, čo cítite, bez pocitu strachu a neistoty, že ten druhý to s vaším vzťahom vzdá a opustí vás a môžete sa tak dostať ku koreňom všetkých vašich vážnych i menej vážnych problémov a spoločne ich raz a navždy vyriešiť.

View this post on Instagram

Tag your lover!🖤 @classy.gentleman

A post shared by Couples Magazine (@couples_magazine) on

Vždy si dá záležať na tom, aby vás prekvapil

Možno máte rada všetko pod kontrolou, vo vašej domácnosti vás nič nemôže prekvapiť a dokážete všetko s prehľadom zvládnuť sama, no vášho partnera to nezastaví v tom, aby vás z času na čas príjemne prekvapil a rozjasnil tým váš deň. “Nie je to o drahých darčekoch. Mnohokrát je to jednoducho o tom, že vám prinesie obľúbenú sladkosť či zmrzlinu alebo kúpi lístky do kina na film, ktorý ste nedávno spomenuli,“ hovorí autorka Fawn Weaver. Pointa spočíva v tom, že váš partner stále premýšľa nad spôsobmi, ako udržať váš vzťah svieži a zaujímavý a dokazuje vám, že si stále pamätá, ktoré maličkosti vám dokážu vyčariť úsmev na tvári.

View this post on Instagram

Take me here

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

Na verejnosti vás stále drží za ruku

Keď začnete s niekým chodiť, prejavujete si náklonnosť na každom kroku a všetkými možnými spôsobmi. Neváhate sa na verejnosti pobozkať, pohladkať, ani šepkať si do ucha a držanie za ruku je asi tou najväčšou samozrejmosťou. Avšak, s plynutím rokov niektoré z týchto milých zvykov slabnú alebo sa úplne stratia. Možno si už neviete predstaviť,  že si budete prejavovať náklonnosť všade, kde je to možné, no ak sa váš partner stále uistí, že sa počas prechádzky na verejnosti držíte za ruky alebo vám nikdy nezabudne dať láskyplnú pusu na čelo predtým, než odchádzate z domu, iskričky vašej lásky nikdy nezmizli a ani tak skoro nezmiznú!

View this post on Instagram

❤️❤️❤️

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

Stále medzi vami funguje chémia

Či už spolu upratujete dom alebo sa bavíte vonku s priateľmi, neváha nahodiť koketný úsmev, ktorý je venovaný len a len vám, nenápadne na vás žmurknúť alebo urobiť vaše tajné gesto, ktoré vám naznačí, že vás stále chce a že ho priťahujete. Práve vymieňaním takýchto signálov si môžete dávať najavo, že jeden po druhom stále túžite a že vzájomná príťažlivosť z vášho vzťahu nevyprchala ani po rokoch.

View this post on Instagram

Monday 😃 @tbendina

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

Tak čo, už ste pokojnejšia? Keď sa zamyslíte, tieto nenápadné signály vám s najväčšou pravdeposobnosťou aj po všetkých tých rokoch vysiela aj váš manžel. Stačí, keď ich prestanete prehliadať, začnete mu ich oplácať a pomaly, ale isto tak do vášho vzťahu môžete vrátiť podriemkavajúcu vášeň.

Pozri aj: Časté močenie, silná menštruácia a prílišné ochlpenie. Toto je 7 príznakov závažných ochorení, ktoré by ženy nemali ignorovať

Katuš, redbookmag.com

Najnovšie články