Lekári vysvetlili, prečo by ste mali po dome neustále nosiť papuče. Ovplyvňujú vaše zdravie viac, než ste si mysleli

Dana Kleinová

Foto: Pexels

Dobré papuče na doma sú dôležitejšie, ako ste si mysleli. Lekári vysvetlili, prečo by ste ich mali mať neustále na nohách a ako veľmi ovplyvňujú vaše zdravie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál NY POST, čoraz viac ľudí pracuje z domu a hoci sú vo svojej domácnosti, len málo z nich nosí papuče. Celý deň tak chodia naboso a čoraz viac ľudí pociťuje bolesť nôh. Riešenie je pritom také jednoduché, ako poznamenávajú lekári, mnohým bolestiam nôh sa dá totiž predísť nosením papúč.

Foto: Pexels

Chodenie naboso spôsobuje bolesti

DR. Priya Parthasarathy, MD, pedikérka z Foot and Ankle Specialists of Mid-Atlantic zo Stredného Atlantiku v Silver Spring, povedala pre TIME, že za posledných pár rokov došlo k „významnému nárastu“ ľudí, ktorí pociťujú bolesť nôh. Existuje však jednoduchý spôsob, ako sa vyhnúť bolestiam, natiahnutiam a stresovým zlomeninám, stačí nosiť vo vnútri papuče.

„Je to taký veľký rozdiel,“ povedala Parthasarathy.

DR. Jackie Sutera, pedikérka so sídlom v New Yorku, povedala, že ľudia majú tendenciu neuvedomovať si, koľko času trávia chôdzou naboso po tvrdých podlahách, keď sú doma. „Vstanete a postavíte sa okolo kuchyne a budete krájať zeleninu alebo upratovať, alebo budete chodiť hore a dole po schodoch, aby ste si dali vyprať bielizeň,“ povedala Sutera pre TIME.

Môže to viesť k závažnejším problémom

Najnovšie články