To, čo všetko môžu prezradiť uši o vašom zdraví, je až neuveriteľné. Pozrite si niektoré varovné signály, ktoré by ste nemali zanedbať

Mary

Už ste niekedy premýšľali nad tým, čo o vás dokážu povedať vaše uši? V našom tele existuje tzv. neurologický vzťah, ktorý je prepojený s vnútornými orgánmi. Pozorovanie uší vám môže pomôcť pri odhalení zdravotných problémov, ale zároveň aj hygienických podmienok vo vašom tele.

Článok pokračuje pod videom ↓

Zozbierali sme pre vás zaujímavé informácie, ktoré vám napomôžu lepšie pochopiť vaše telo a zároveň sa aj vyvarovať zdravotným problémom.

Čo nám dokážu uši vlastne povedať?

Môžu slúžiť ako identifikácia. Pri narodení naše uši dostanú tvar, ktorý je už počas života nemenný, ušný lalok sa síce o niečo zväčšuje, ale zostupuje dolu. To robí naše uši jedinečnými, tak isto ako aj odtlačok prsta, jazyka či hánok.

usi1
brightside.me

Recesívne (ustupujúce) alebo dominantné gény. Podľa jednej štúdie sú ušnice, ktoré máme pripevnené priamo k hlave, považované za recesívne. Voľné ušnice, teda tá časť, ktorá sa nachádza dole za bodom upevnenia, sú považované za naše dominantné rysy.

usi2
brightside.me

Koronárne ochorenie. Ak máte diagonálny ušný lalok, ktorý vyzerá akoby zanikal, môže to byť upozornenie na vznik koronárnej choroby srdca.

usi3
brightside.me

Nedostatok vitamínov a vápnika. Pokiaľ ste si všimli, že vaše uši zmenili farbu a sú bledšie, môže to signalizovať úbytok vitamínov a nízku hladinu vápnika.

usi4
brightside.me

Problémy s obličkami. Ak sú vaše uši červené a nepoznáte dôvod, môže to poukazovať na problémy s obličkami.

usi5
brightside.me

Mozgové poruchy. Farba uší je tmavo červená. Tento fakt môže byť dôvodom straty pamäti, neustálych bolestiach hlavy alebo mozgových problémov.

usi6
brightside.me

Zápal chrupavky ucha je príznakom špecifickej choroby zvanej recidivujúca polychondritída.

usi7
brightside.me

Ušná reflexológia

Je rovnako účinná ako reflexná masáž chodidiel na zmiernenie stresu a bolesti. Na našom uchu sa nachádza viac ako dvesto akupunktúrnych bodov, ktoré sú prepojené s rôznymi orgánmi a aparátmi pohybu. Keď je na tieto body spôsobený tlak, môžete tým vyriešiť rôzne zdravotné problémy fyzického, ale aj psychického charakteru.

Na tomto obrázku môžete vidieť ako sú naše uši prepojené s vnútornými orgánmi. Toto je dané od nášho narodenia a zostáva nemenné po celý život.

usi75
brightside.me

Na uchu sa nachádza veľa reflexných bodov. Môžete sa naučiť účinnú masáž, ktorá vám pomôže napríklad pri dlhodobej bolesti hlavy. V prípade závažných zdravotných problémov by ste sa mali poradiť so svojim lekárom.

usi8
brightside.me

Drobné bolesti tiež môžete zmierniť tým, že si pripnete svorku na určité body.

#1. chrbát a ramená

#2. vnútorné orgány

#3. kĺby

#4. prínosové dutiny a krk

#5. trávenie

#6. hlava a srdce

Všetky poznatky o našich ušiach sú zaujímavé, ale napadlo vás niekedy, žeby vám mohli pomôcť odhaliť zdravotné problémy? Určite svoju pozornosť aspoň raz za čas na uši zamerajte, vaše telo sa vám poďakuje.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), brightside.me

Najnovšie články