Všetci, ktorí trpia cukrovkou, by mali vedieť o tejto jednej veci! Diabetes sa bojí mastného

Monizz

Hovorí sa, že čím viac vieme, tým sme silnejší ľudia. To platí azda dvojnásobne, ak je reč o ochoreniach, ktoré sa nás týkajú. A taká cukrovka medzi ne naozaj patrí. Diabetikov rôznych stupňov totiž na Slovensku nie je málo.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Diabetes je známe chronické ochorenie, ktoré v súčasnosti po svete naberá na sile a mnohí odborníci ho už nazývajú epidémiou. Čísla hovoria o viac ako 400 miliónoch ľudí, ktorí v súčasnosti trpia cukrovkou. Aj tí, ktorí ju nemajú zdedenú po predkoch, si ju môžu uhnať zlou životosprávou.

Príliš veľa cukru v potravinách, ktoré konzumujeme na dennej báze, zapríčinilo rozsiahly nárast počtu pacientov v diabetických ambulanciách. Najhoršie na tom je, že cukrovkármi sa stávajú čoraz mladší ľudia. Cukor pomaly ale isto zabíja ľudí a podlamuje im zdravie. Jeme ho v pečive, jogurtoch, polotovaroch, ale aj v zeleninových konzervách. Je prítomný takmer všade, s výnimkou čerstvých potravín.

pixabay.com

Stravovací plán proti cukrovke

Skôr, než sa dostanete do štádia užívania liekov proti diabetu, skúste sa inšpirovať týmto stravovacím plánom. Zostavili ho odborníci z oblasti zdravej výživy v spolupráci s lekármi z diabetických ambulancií. Ak si jeho zásady osvojíte, cukrovke sa ľahko vyhnete a v niektorých prípadoch sa slabší cukrovkári dokázali z ochorenia celkom úspešne dostať.

Základom je vyhýbať sa zbytočným cukrom. Liečba cukrovky v minulosti spočívala najmä v maximálnom obmedzení konzumácie uhľohydrátových potravín. Na ňu odborníci nadviazali aj v tomto pláne. Rozhodne musíte vylúčiť všetky druhy sladkostí, kaše, zemiaky a múku. Toto všetko obsahuje jednoduché aj komplexné uhľohydráty.

pixabay.com

Naopak, viac by ste si mali dopriať mäsa, mastného mäsa, rýb, hydiny, vajec, morských plodov, syrov, masla, zelenej zeleniny a húb. Dobré je upustiť aj z konzumácie ovocia, na čas je potrebné ho dokonca celkom z jedálneho lístka vylúčiť. Pamätajte si však jedno – ak budete jesť príliš veľa, cukor bude skákať. Pri cukrovke nie je vhodné sa prejedať, ale jesť radšej menšie porcie prevažne bielkovinového zloženia.

pixabay.com

Na prvý pohľad sa takáto diéta môže zdať veľmi razantná, no po niekoľkých dňoch sa na ňu dá  celkom pekne zvyknúť. Nebudete cítiť hlad, lebo vaše telo bude dostávať dostatok výživných a sýtych potravín. Obmedzíte len cukry, čo spočiatku môže spôsobovať problémy, no pri trochu šťastia a trpezlivosti ich zvládnete ľavou zadnou. Mnohí rodičia v zahraničí pristúpili na takúto liečbu u svojich detí, ktorým ochorenie diagnostikovali. Liečba vykazovala viac než uspokojivé výsledky. Rodičia sa tak celkom vyhli tomu, aby ich deti museli užívať inzulín!

pixabay.com

Nemyslite si, že ak ste začali užívať inzulín, musí tento stav byť trvalý. Aj stupeň cukrovky sa dá znížiť, a tak sa môže ľahko stať, že inzulínu sa celkom vyhnete aj vy. No uznajte sami, že slaninu si nemôže dať len tak hocikto a hocikedy! Takáto strava má hodnotu aj pre zdravých ľudí, preto rozhodne stojí za vyskúšanie. Čo na ňu hovoríte vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Vlašské orechy som dala na 2 týždne do vody. Výsledkom bol elixír zdravia a dlhovekosti, na ktorý nedám dopustiť

zdroj: babskeveci.sk (M)