Premena len za niekoľko týždňov. Žena schudla skoro 30 kíl len vďaka jednoduchému triku

Kristína Hagarová

Foto: Facebook (Bec Jackson)

Na internete môžete nájsť skutočne veľké množstvo rôznych návodov na chudnutie, ktoré by vám mali zaručene pomôcť. Pravdou však je, že nie každý skutočne funguje. Väčšinou ide o marketingový ťah. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Každé telo je iné, preto každému pri chudnutí niečo úplne iné vyhovuje. Ak ste však niekto ako Bec Jackson, ktorá so svojou váhou bojovala celý život, možno vás poteší, že ona má podľa HealthyMummmy riešenie, vďaka ktorému schudla za pár týždňov takmer 30 kilogramov. Keď mala 19 rokov, začala mať hormonálne problémy a jej váha neuveriteľne kolísala hlavne počas a po tehotenstve.

Uverejnil používateľ Bec Jackson Nedeľa 2. decembra 2018

 

Zdravotné problémy

Psychologička, trénerka a matka štyroch detí schudla 27 kilogramov a vyzerá neuveriteľne dobre. „Mám 39 rokov a som matka štyroch detí. Dvoch chlapcov, ktorí majú 12 a 6 rokov a dvoch dievčat, ktoré majú štyri a jeden rok. Pracujem na čiastočný úväzok vo vlastnej spoločnosti, som psychologička a kouč. Tiež učím deti medutovať. Od puberty som stále s niečím bojovala… v septembri 2017, keď som porodila štvrté dieťa, som všetko zmenila,“ povedala.

Uverejnil používateľ Bec Jackson Utorok 4. decembra 2018

 

Snažila sa cvičiť

Bec tvrdí, že počas prvého tehotenstva cvičila a jedla naozaj zdravé veci, hoci pribrala 20 kilogramov, 18 mesiacov po pôrode schudla a cítila sa výborne. Počas druhého tehotenstva však cvičila oveľa menej a išla zo 62 kilogramov na 88. Rodila cisárskym rezom a mala veľké ťažkosti aj po pôrode. „Prvých šesť mesiacov som dobre nespala, jedla som všetko, čo som chytila pila som veľa kávy a jedla veľa cukru, aby som sa udržala na nohách. Bolo to ďaleko od môjho zdravého životného štýlu, ktorého som sa držala predtým.“

Stepped outside my comfort zone tonight…this dress which I bought in London 10 years ago still had tags and a…

Uverejnil používateľ Bec Jackson Sobota 9. februára 2019

Váha jej stále kolísala

Rok 2016 teda začala na 68 kilogramoch, ale nebola schopná si váhu udržať. Hoci počas roka dosiahla veľa cieľov, ktoré si dala, nikdy nenašla dobrú rovnováhu. Počas tretieho tehotenstva sa držala receptov a viac cvičila. Po ďalšom cisárskom reze opäť vážila 88 kilogramov. 8 týždňov po pôrode začala cvičiť v zúfalej snahe rýchlo schudnúť. Podarilo sa jej schudnúť na 77 kilogramov, ale potom otehotnela so štvrtým dieťaťom.

Uverejnil používateľ Bec Jackson Piatok 28. decembra 2018

 

Zdravie je prvoradé

„Bola som rozhodnutá, že budem mať zdravé tehotenstvo a pribrala som asi len 13 kilogramov. Po narodení štvrtého dieťaťa som začala s premenou… Svoj telesný tuk som zmenila zo 43 % na 18 %. Bola som sebavedomá, silná a schopná. Navyše najzdravšia vo svojom dospelom živote.“ Všetko zmenilo to, že sa pridala do skupiny Healthy Mummy, kde jej poradili, čo má jesť a čo má cvičiť. Veľa jej pomohla práve aplikácia, vďaka ktorej skúšala rôzne veci ako napríklad tabata či pilates, alebo činky, hoci veľmi často aj behala, chodila či cvičila jogu.

Veľmi jej pomohli práve tabata cviky. Najprv bola schopná cvičiť len pár minút, no teraz s hrdosťou tvrdí, že zvládne aj 45 minút a viac. Po tom, ako upravila stravovacie návyky, má Bec viac energie na to, aby mohla behať za svojimi deťmi, pripravuje im rôzne zdravé jedlá a teší sa z toho, že má každým dňom viac a viac energie.