Chcete sa úplne vyhnúť priberaniu? Podľa odborníkov postačí urobiť 10 malých zmien

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Vo veku 20 až 55 rokov väčšina dospelých priberie medzi 0,5 až jedným kilogramom za rok, čo môže viesť k tomu, že niektorí ľudia začnú mať nadváhu alebo obezitu.

Tento prírastok na hmotnosti zväčša vôbec nesúvisí s prejedaním. Často to súvisí iba s tým, že zjete o niečo navyše, ako je potrebné. Ako uvádza portál IFLScience, dobrou správou je, že stačí len malá zmena v jedálničku alebo v fyzickej aktivite a môžete zamedziť tomu, aby ste začali priberať.

Účinný systém

Tento systém malých zmien navrhol už v roku 2004 James Hill, americký expert na obezitu, aby ľuďom pomohol zvládnuť svoju váhu. Výsledky štúdii hovoria, že práve tieto malé zmeny dokážu urobiť z dlhodobého hľadiska s vaším telom zázraky. Analyzovali údaje takmer 2 000 ľudí a výsledky boli úžasné. Napriek tomu, že sa tento systém nepreukázal ako účinný pri chudnutí, účelovo zaberá práve ako prevencia pri prírastku hmotnosti.

Foto: unsplash

Stačia tieto malé zmeny

  1. Vystúpte z autobusu o zastávku skôr a zvyšok cesty prejdite pešo. Skúste to robiť cestou z práce a aj do práce, chôdzou, ktorá denne trvá o 10 až 15 minút viac môžete spáliť až 60 kalórií.
  2. Vynechajte prílohy k hlavnému jedlu, radšej si vyberte zeleninu.
  3. Postupne sa snažte vynechať sladké nápoje a nahrádzať ich čistou vodou.
  4. Obmedzte mlieko v káve.
  5. Počas varenia pridívajte o jednu lyžicu oleja menej.
  6. Ak máte niečo sladké, vždy zjedzte len polovicu a druhú si odložte na druhý deň.
  7. Vždy dajte o jeden alebo dva zemiaky menej, ako ste si chceli zobrať.
  8. Keď telefonujete, zároveň chodievajte.
  9. Skúste sladké obmedziť najviac, ako to len ide.
  10. Každý deň zoberte svojho psa na 30-minútovú prechádzku.
Foto: unsplash

Malé kroky

Najjednoduchšie je do života zadeliť malé zmeny postupne, než hneď urobiť niečo veľké. Preto, kým sa pustíte do chudnutia, skúste sa zamerať na malé zmeny a zvyky, ktoré vám môžu z dlhodobého hľadiska pomôcť.

0
Komentovať