Celý život ste si uši čistili zle. Odborníci majú konečne jednoznačnú odpoveď na to, ako to robiť správne

Hyriaková Kristína

Foto: pxhere/pexels

Asi nie je prekvapivé, že počas základnej hygieny by sme jednoznačne nemali zabúdať na čistenie uší. Čo však neviete je, že to možno celý život robíte zle. Odborníci sa konečne vyjadrili k tomu, ako si čistiť uši správne.

Článok pokračuje pod videom ↓

Informácie zverejnil portál News York Times s tým, že mnohí ľudia si myslia, že ušný maz je niečo, čo by sa malo úplne odstrániť. Avšak, nie je to celkom pravda. Lekárka z nemocnice Upstate University v New Yorku Alexandra Quimby vysvetlila, že ušný maz nám pomáha odstraňovať odumreté kožné bunky, ktoré sa vylučujú z vnútorného ucha.

Ako si správne čistiť uši?

Počas rozprávania či jedenia sa prenáša zo zvukovodu do vonkajšieho ucha, odkiaľ sa vytlačí. Už niekoľkokrát sa hovorilo o tom, že by si ľudia mali dávať pozor na používanie vatových tyčiniek. Veľkou nevýhodou je, že si môžete maz zatlačiť hlbšie do ucha, alebo podráždiť pokožku vnútri. Okrem toho vám môže nahromadený maz spôsobiť aj to, že budete slabšie počuť.

Taktiež si určite nevyberajte z uší nič pomocou predmetov, ktoré nájdete doma alebo prostredníctvom babských rád. Lekárka Alexandra Quimby povedala, že najlepšie by bolo uši umývať len na povrchu, a to vlhčenou utierkou a nikdy ju nedávať do vnútornej časti ucha. Pokiaľ ste aj tak verní vatovým tyčinkám, určite si predtým trošku navlhčite uši.

Najnovšie články