Toto super ovocie má až 20-krát viac vitamínu C ako pomaranč. Ak ste ho ešte neskúsili, spravili ste veľkú chybu

Lucia Mužlová

Zdá sa, že každý mesiac je tu nejaké super ovocie, o ktorom všetci hovoria. Vedeli ste, že dnes je to práve ovocie, ktoré sa nazýva amalaki? Možno ste o ňom ešte nepočuli a preto som si pre vás pripravila článok, kde sa o ňom môžete dozvedieť viac. Amalaki, alebo tiež indický egreš, má veľa pozitívnych účinkov na náš organizmus, o ktorých by ste určite mali vedieť. V našich končinách je ťažké zohnať ho čerstvé, no existuje aj vo forme tabliet, či prášku.

Článok pokračuje pod videom ↓
amalaki1
lifespa.com

Amalaki je malé, svetlozelené ovocie, ktoré dorastá asi do veľkosti golfovej loptičky. Hlavný výskyt týchto stromov je v Indii, resp. v Himalájach. Na základe látok, ktoré obsahuje a samozrejme zdravotných prínosov, sa stalo súčasťou rôznych liečiv, pričom jeho účinky poznajú mnohí indickí a tibetskí bylinkári, či liečitelia už tisíce rokov. V Indii je teda toto ovocie považované za tradičný liek, pričom v západných krajinách je to „horúca“ novinka.

amalaki2
sreechithraayurhome.com

Amalaki sa považuje za jedno z najmocnejších ovocí vôbec. Zvyšuje imunitu a obsahuje vraj až 20-krát viac vitamínu C ako pomaranč. Je veľkým zdrojom antioxidantov, enzýmov, vlákniny a má blahodarné účinky na vnútorné orgány. Pomáha pri problémoch so stresom, znižuje prejavy chrípky a nachladnutia. Niektorí tvrdia, že vám zaručí dlhovekosť, a to nie len tela, ale aj duše. Obsahuje tiež veľké množstvo minerálnych látok a rôzne telu prospešné aminokyseliny.

amalaki3
chopra.com

Pokračovanie na ďalšej strane..

Najnovšie články