Toto super ovocie má až 20-krát viac vitamínu C ako pomaranč. Ak ste ho ešte neskúsili, spravili ste veľkú chybu

Lucia Mužlová

Zdá sa, že každý mesiac je tu nejaké super ovocie, o ktorom všetci hovoria. Vedeli ste, že dnes je to práve ovocie, ktoré sa nazýva amalaki? Možno ste o ňom ešte nepočuli a preto som si pre vás pripravila článok, kde sa o ňom môžete dozvedieť viac. Amalaki, alebo tiež indický egreš, má veľa pozitívnych účinkov na náš organizmus, o ktorých by ste určite mali vedieť. V našich končinách je ťažké zohnať ho čerstvé, no existuje aj vo forme tabliet, či prášku.

amalaki1
lifespa.com

Amalaki je malé, svetlozelené ovocie, ktoré dorastá asi do veľkosti golfovej loptičky. Hlavný výskyt týchto stromov je v Indii, resp. v Himalájach. Na základe látok, ktoré obsahuje a samozrejme zdravotných prínosov, sa stalo súčasťou rôznych liečiv, pričom jeho účinky poznajú mnohí indickí a tibetskí bylinkári, či liečitelia už tisíce rokov. V Indii je teda toto ovocie považované za tradičný liek, pričom v západných krajinách je to „horúca“ novinka.

amalaki2
sreechithraayurhome.com

Amalaki sa považuje za jedno z najmocnejších ovocí vôbec. Zvyšuje imunitu a obsahuje vraj až 20-krát viac vitamínu C ako pomaranč. Je veľkým zdrojom antioxidantov, enzýmov, vlákniny a má blahodarné účinky na vnútorné orgány. Pomáha pri problémoch so stresom, znižuje prejavy chrípky a nachladnutia. Niektorí tvrdia, že vám zaručí dlhovekosť, a to nie len tela, ale aj duše. Obsahuje tiež veľké množstvo minerálnych látok a rôzne telu prospešné aminokyseliny.

amalaki3
chopra.com

Pokračovanie na ďalšej strane..

0
Komentovať