POZOR: Máte dostatok pohybu? Týchto 5 znakov vám dáva telo, keď chce, aby ste sa viac hýbali

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Hoci sa opatrenia uvoľňujú, mnohí ľudia pociťujú nedostatok pohybu. Možno ste však nevedeli, že vaše telo vám dáva najavo, keď máte pohybu nedostatok.

Článok pokračuje pod videom ↓

Portál Brightside spísal zoznam piatich znakov, ktorým vám dáva telo najavo, že by ste sa mali viac hýbať. Toto sú ony.

Opuchnuté oči

Sedavý životný štýl je jedným z hlavých spúšťačov zadržiavania vody. Dlhodobý pobyt v horizontálnej polohe spôsobuje opuchnuté oči. Kvalitný spánok by mal byť základom, no na tento znak pomáha joga. Tlak na hlavu zvyšujú cirkuláci. Akonáhle začnete do svojho života začleňovať pohyb, nafúknuté oči nebudú problém.

Foto: unsplash

Zápcha

Cvičenie je dôležité aj pre pravidelné vyprázdňovanie. Ak trávite veľa času v sede, trvá oveľa dlhšie, kým sa vaše jedlo posunie cez hrubé črevo. Práve to spôsobuje zápchu. Pohyb však zlepšuje činnosť trávenia, dokonca aj obyčajné párminútové naťahovanie.

Zabúdate

Ak máte pocit, že vám myšlienky unikajú z hlavy, možno sa budete chcieť trochu pohnúť. Jedna štúdia zistila, že ľudia, ktorí vedú sedavý životný štýl, vykazujú zmeny v mozgu. Práve fyzické cvičenie zvyšuje pamäť.

Foto: unsplash

Bolesti kolien

Pohyb je tiež tajomstvo na uvoľnenie kĺbov. Cvičenie môže zmierniť príznaky artritídy a pacientom sa odporúča absolvovať rôzne cvičenia. Pravidelným cvičením sa svaly spevňujú a stávajú sa pružnejšími.

Foto: unsplash

Chuť na sladké

Fyzická aktivita dokonale bojuje s chuťou na cukor. Zvyšuje vašu energiu a uvoľňuje endorfíny, ktoré spôsobujú pocit šťastia. To zase znižuje chuť na cukro. Dostatok pohybu počas dňa taktiež zabraňuje tomu, aby ste mali depresiu.

Najnovšie články