Toto sa stane s vašim telom, ak si budete fúkať na palec aspoň 20 sekúnd. 8 skvelých zdravotných trikov, ktoré vás okamžite zbavia bolesti

Lucia Mužlová

lifeaspire.com

Ľudské telo je hotový zázrak! Až príliš často sa však potýkame s rôznymi zdravotnými problémami, či už sa jedná o bolesť chrbta, hlavy, či nádchu. Ak máte pocit, že ste sa ráno zobudili s bolesťou hrdla či upchatým nosom, možno pre vás máme riešenie. Už v minulosti a najmä orientálne krajiny vedeli, že niektoré zdravotné problémy sa dajú vyriešiť aj akupunktúrou, a teda stláčaním niektorých bodov na tele. Vaše telo dokáže prekonať aj tie najhoršie frustrujúce choroby, starosti a bolesti. Len treba vedieť, ako na to.

Článok pokračuje pod videom ↓

Upokojte bolesť v krku

hackytelo4
medicaldaily.com

Samozrejme teplý čaj a nejaké to kloktadlo soli a vody môžu poskytnúť dočasnú úľavu. Niekedy sa však bolesť prejavuje aj trochu inak. Pociťujeme len akési šteklenie či svrbenie, čo môže byť nozaj dosť nepríjemné. Doktor Schaffer zo špecializovaného centra pre výskum uší, nosa a hrdla hovorí, že stačí, ak poškriabete svoje ucho. Stimulované nervy v uchu vytvárajú reflex v krku, ktorý môže spôsobiť jemné svalové kŕče. Tieto kŕče zmierňujú škrabanie v krku.

Keď sa bojíte ihiel

Ak chcete darovať krv, no bojíte sa ihiel a samotného pichnutia, vyskúšajte tento trik. Tesne pred samotným vpichom, a aj počas neho, jemne zakašlite. Zamestnáte svoj mozog a naozaj nebudete cítiť žiadnu bolesť. Ak si chcete byť úplne istí, najskôr svoj plán zdeľte sestričke, aby vedela, o čo ide.

Keď máte zapchatý nos

Ak máte ráno zapchatý nos, vyskúšajte tento trik. Jazyk oprite o podnebie a vyviňte jemný tlak. Popri tom si pomocou ukazováku zatlačte na bod medzi obočím. Tlak by mal trvať 20 až 30 sekúnd. Naozaj to funguje! Vyskúšajte.

Vyhnite sa pľuzgierom a jazvičkám

Namiesto rýchleho ľadového obkladu vyskúšajte tento trik. Ak máte drobnú popáleninu, jemne tlačte bruškami prstov na postihnutú oblasť a trite. Samozrejme tak, aby ste nepociťovali žiadnu bolesť. Pokožke prinesiete opäť telesnú teplotu a znížite tak riziko pľuzgierov. Pokožka sa bude liečiť prirodzene a dokonca sa nevytvorí ani jazva.

Schlaďte svoje nervy

hackytelo3
providr.com

Ak sa až príliš často nachádzate v stresových situáciách a neviete, ako relaxovať, vyskúšajte tento trik. Stačí, ak si na tvár nastriekate pomocou rozprašovača trochu vody. Ak máte termálnu vodu v spreji, je to ešte lepšie. Kombinácia toho, že zadržíte na chvíľu dych a streknete si na tvár vodu, zamestná váš mozog natoľko, že vznikne reflex, ako keby ste sa nachádzali pod vodou. Tento reflex donúti vaše telo lepšie využívať kyslík, a to vás koniec koncov upokojí. Niekedy vám môže pomôcť aj to, keď vypijete pohár studenej vody. To znamená, že nemusíte zničiť svoj make-up a dáte šancu tomuto triku.

Zbavte sa bolesti zubov za pár sekúnd

Ak máte citlivé zuby, tento trik vám zmení život. Keď začnete pociťovať bolesť, začnite si ľadom potierať zadnú časť ruky a konkrétne oblasť od palca až po ukazovák. Táto oblasť je plná nervových zakončení, ktoré vysielajú signály do tváre, celých rúk, a aj do mozgu. Chlad navyše blokuje správu o bolesti.

Využite nervozitu pre dobrú vec

Nervózni sme v živote až príliš často. Stačí, že máme vystupovať pred nejakým publikom a už máme kropaje potu na chrbte či motýle v žalúdku. Teraz už budete vedieť, ako sa upokojiť. Stačí, ak si budete pár sekúnd, cca 20, fúkať na palec, ktorý bude tesne pred vašimi ústami. Môže to znieť zvláštne, no váš dych sa reguluje a ovládnete svoje nervy, ktoré súvisia s tepovou frekvenciou. Motýle z brucha zmiznú a vy sa dokonale ukľudníte.

Zbavte sa migrény rýchlo a účinne

hackytelo2
unfassbar.es

Nepotrebujete žiadne drahé a navyše návykové látky na to, aby ste sa zbavili bolesti hlavy a migrény. Vyskúšajte túto prastarú techniku, pričom použijete rôzne tlakové body, ktoré sa postupným stláčaním aktivujú a vaše telo zbavia bolesti. Vyskúšajte spojiť oba palce s ukazovákmi a jemne tlačiť približne dve minúty. Počas toho môžete prstami aj krúžiť. Zbavíte sa negatívnej energie a odblokujete energiu, zároveň sa zlepší aj prietok krvi v hlave a krku a dokonale sa uvoľníte.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), lifeaspire.com

horoskop

Najnovšie články