To, čo sa stane, keď si priložíte použitý čajový sáčok na ruku, je neuveriteľné

Lucia Mužlová

Máte radi čaj? Ak áno, čo robíte s čajovými sáčkami po vylúhovaní? Asi ako väčšina z nás ich takisto vyhodíte. Vedeli ste, že robíte tak trochu chybu? Použité sáčky z čajov majú neskutočne veľa využití.  Dnes si ukážeme tie najlepšie a najužitočnejšie využitia použitých čajových sáčkov.

Článok pokračuje pod videom ↓
pouzite cajove sacky 1
media.zenfs.com

Pokiaľ máte radi silnejšie čaje, môžete si začať odkladať použité čajové sáčky a pri najbližšej čajovej chvíľke ich pokojne použite po jednom do už lúhovaného čerstvého čaju. Najvhodnejšie sú na to zelené čaje. Pri kúpe kvalitného zeleného čaju sa aj na obale dočítate, že môže byť lúhovaný nie raz, ale niekoľkokrát.

pouzite cajove sacky 2
tablespoon.com

Vylúhovaný sáčok čaju je ideálny aj na dochutenie jedál. Napríklad pri varení cestoviny alebo ryže je skvelý nápad vložiť takýto čaj do vody, ale len pokiaľ nezačne voda vrieť. Jazmín, rumanček je ideálny do ryže, do cestoviny sa najlepšie hodia rôzne zelené čaje.

pouzite cajove sacky 3
berkeleygardencoach.files.wordpress.com

Ak máte záhradku a s radosťou sa o ňu staráte, určite nevyhadzujte použité čajové sáčky. Môžete z nich spraviť slabý čaj a následne ním polievať čokoľvek, čo chcete. Vyhnete sa takto plesňovým infekciám bez použitia akéhokoľvek chemického prípravku. Pokojne môžete čajom posypať aj zem takto jemne pohnojiť, prípadne pridať do kompostu. V prípade ak použijete sáčok bez toho, aby ste ho otvárali, nezabudnite odstrániť kovovú časť, ktorá zvykne držať vrecúško čaju pokope.

pouzite cajove sacky podlahy

pad2.whstatic.com

Takto použité čajové vrecká vám s radosťou pomôžu s nepríjemným zápachom, nečistotami v domácnosti. Môžete si ich odkladať do vody do chladničky a keď ich budete mať dostatok, pomôžu vám s podlahou, špinavým kobercom či rohožkou. Čaj necháte mierne vysušiť, nie ale úplne a necháte ho kompletne doschnúť až na miestach, ktoré chcete čistiť. Následnej len zametiete, povysávate, čo len chcete..

cajove sacky
interez.sk

Ak máte podráždenú pokožku, vlhké čajové sáčky ich upokoja. Stačí, ak si ich na podráždené miesta priložíte a necháte ich tam pár minút. Poradia si aj s unavenými či opuchnutými očami, modrinami, miernia opuchy po bodnutí hmyzom, vredmi, bradavicami, rôznymi infekciami a urýchľujú proces hojenia.

pouzite cajove sacky osviezovac
motherearthliving.com

Čo taký domáci osviežovač vzduchu, ktorý zároveň pohlcuje iné pachy? Stačí niekoľko kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja, ktorý nakvapkáte na suché čajové vrecká a je to. Takýto osviežovať bude dobre vyzerať a rozvoniavať aj vo vašom aute. Napadlo by vás, že vám tieto čajové vrecúška pomôžu aj s odpudzovaním či už myší, pavúkov alebo mravcov. Najlepšia bude mätový čaj spolu s mätový esenciálnym olejom pre zvýšenie efektu.

pouzite cajove sacky riad

shareably.net

Na odmastenie riadu je čaj takisto vhodný. Stačí, keď namočíte riad v teplej vode a použijete do toho niekoľko čajových vrecúšok. Opäť sa vyhnete použitiu zbytočných chemiálií. Takisto čaj pomôže pri odstraňovaní zaschnutých či prilepených zvyškoch jedál.

pouzite cajove sacky kupel
naturalpureessentials.files.wordpress.com

Minule sme vám spomínali, ako vám dokáže zubná pasta pomôcť pri nepríjemnom zápachu, ktorý na rukách zanechávajú ryby, cesnak, cibuľa. Čajové vrecúška si s tým poradia takisto hravo ako pasta. Prípadne si v takej zohriatej vode s čajom môžete vymočiť nohy, čo vám pomôže so zápachom, ale aj vyživí pokožku a zmäkčí stvrdnutú kožu.

pouzite cajove sacky oci
hswstatic.com

Výživný kúpeľ s kopou antioxidantov? Prečo nie. Navyše z toho môže byť veľmi príjemný relax pokiaľ použijete obľúbený čaj. Dokonca eliminuje zápach z úst (najlepšie mäta a zelené čaje) a vlasy sa vám takisto poďakujú za taký príjemný čajový kúpeľ.

Tak čo, začnete si odteraz odkladať použité čajové sáčky? Pri izbovej teplote ich môžete skladovať najviac deň-dva, najlepšie im bude v chladničke, kde ale tiež nevydržia celú večnosť. Stačí použiť nos.

zdroj: babskeveci.sk, interez.sk

Najnovšie články