Ako vyriešiť problémy s kŕčovými žilami za 5 minút. Stačí si len každý deň ľahnúť a oprieť nohy o stenu

Monizz

Trápia vás kŕčové žily? Potom by ste si mali rozhodne tento zvyk zaradiť medzi denné aktivity ako zlaté pravidlo! Jeho účinky sa totiž vyvážia oddýchnutými nohami a spokojnosťou počas dňa. Stačí si len ľahnúť, nohy oprieť o stenu a čakať.

Článok pokračuje pod videom ↓
youtube.com

Nech to znie akokoľvek bláznivo a neuveriteľne, aj toto je cvičenie. A nie hocijaké. Kŕčové žily sú denne pod tlakom a spôsobujú nám bolesť, unavené nohy a opuchy. Ak sú navyše neliečené, môžu viesť k oveľa závažnejším zdravotným komplikáciám, no o tom inokedy.

Ak si ešte spomínate na telesnú východu, na ktorej ste kedysi museli povinne robiť tzv. „sviečku“, zopakujte si ju doma každý deň, ibaže v jednoduchšej podobe. Nohy nemusíte držať vy a vaša panva, ale napríklad aj stena v obývačke.

youtube.com

Základom je prevencia

 Zaobstarať si zdravotné problémy, ak ste zdedili alebo si sami spôsobili kŕčové žily, nie je žiaden veľký problém. Celý deň na nohách, či už za stolom, alebo na behu spraví večer svoje. Nohy sú ako slonie laby, opuchnuté, veľké, boľavé a navyše stuhnuté. Ó nie, to neveští nič dobré!

Dlhodobá záťaž nôh je v dnešnej dobe bežná prax a pociťuje ju každý, bez výnimky ženy aj muži. Pri jemnejšom pohlaví snáď o trochu viac, keďže sa po šichte v práci presúvame do šichty doma. Mali by sme si však nájsť čas aj sami na seba. Stačí si päť minút poležať. Na tvrdej zemi, alebo na podložke – podstatné je, aby nohy boli poriadne zdvihnuté a všetka únava dňa z nich „stiekla“.

youtube.com

Ako na to?

Je to doslova čarovné cvičenie, po ktorom pocítite úľavu do niekoľkých minút. Ľahnite si na zem, zadok pritlačte čo najviac k stene a nohy vystrite tak, aby sa podľa možností celé opierali o stenu. Zo začiatku to bude trochu bolieť, pretože ak nemáte ponaťahované šľachy, budú vás poriadne ťahať. Všetko je ale o zvyku a v tomto prípade aj o cviku. Ak vydržíte a prejdete prvé dni cez bolesť, už po týždni vám stopercentne vystreté nohy nebudú robiť ani najmenšie ťažkosti. Takto ostaňte ležať aspoň 5 minút a nechajte nohy poriadne odpuchnúť a odkrviť. Ak sa vám poloha vidí už po troch minútach nudná, môžete nohy pokojne rozkročiť. Dôležité je len to, aby boli stále v polohe od chodidiel smerom nadol. Teda aby nahromadená krv stekala smerom do vašej panvy.

youtube.com

Po tomto cvičení budú vaše nôžky ľahké a päť minút denne vám prinesie toľko úľavy, koľko ani celodenný wellness. Ak sa vám pri cvičení ťažko dýcha alebo premýšľate nad udalosťami dňa, skúste jednoducho zavrieť oči a zhlboka dýchajte. Pravidelným dýchanie prejdete aj cez počiatočnú bolesť jednoduchšie a okrem toho sa vám nohy pomaličky podarí viac a viac vystierať. Nezabúdajte však dbať na to, čo vám hovorí telo. Ak máte pocit, že ďalej a inak to už nejde, začínajte cvik so zadkom ďalej od steny. Podstatné je mať nohy vyložené hore. Nikdy však neprestávajte nohy vystierať viac, pretože aj tento pohyb vám umožní  ľahšie sa hýbať cez deň, keď sú žily zaťažené.

youtube.com

Ak sa vám bude cvičenie pozdávať natoľko, že si ho obľúbite, inšpirujte sa napríklad jogou na stene. V tomto videu nájdete všetko, čo k zdravým, silným a odľahčeným nohám potrebujete. Aj keď sú ich súčasťou kŕčové žily!

Pozri aj: Keď som začala pociťovať bolesti, tento jednoduchý cvik, ktorý mi poradila odborníčka ma doslova zachránil. Funguje na krk, chrbticu a aj ramená

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc