Ako vyčistiť črevá za 1 týždeň: Toto vám zásadne uľahčí život! Večer som si dala lyžičku a do rána boli problémy s trávením fuč

Lucia Mužlová

Čo nás všetkých pomerne často trápi, sú práve tráviace ťažkosti a problémy so žalúdkom. Dnes sa ľudia nachádzajú pod veľkým tlakom, ktorý prichádza z práce, od rodiny a celkovo aj spoločnosti. Ak trpíme dlhodobo stresom, na tele sa to odzrkadlí skôr ako v našom mozgu. Sú to signály, ktoré by sme nemali ignorovať.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ak máte sedavú prácu, zlé stravovacie návyky, je dosť možné, že váš tráviaci trakt vykazuje nejaké problémy. Okrem toho, že tieto symptómy spôsobujú nepohodlie, vplývajú aj na náladu. Aj to je dôvod, prečo by sme do stravy mali zaradiť potraviny, ktoré správnemu fungovaniu čriev napomáhajú.

Slivky

pixabay

Sušené slivky sú veľmi užitočným ovocím, ktoré pomáha pri trávení a správnom fungovaní čriev. Slivky majú dokonca omladzujúce schopnosti a bránia pri tvorbe krvných zrazenín a zabezpečujú správne fungovanie krvného obehu.

Citrón

pixabay

O priaznivých účinkoch citrónu sme vám informácie priniesli už niekoľkokrát. Prispieva k správnemu fungovaniu organizmu, obsahuje veľa vitamínov a eliminuje toxíny.

Chia

pixabay

Chia semienka obsahujú veľa vlákniny, čo znamená, že keď si ich dáte na raňajky, zasýtia vás na dlhý čas. Pridávajú sa do smoothies, jogurtu, do rannej kaše. Chia semienka dokážu zlepšiť metabolizmus, a teda aj spaľovanie pri diéte.

Ak chcete vyskúšať naozajstnú bombu pre vaše trávenie, skúste tento recept, ktorý obsahuje všetky vyššie spomínané superpotraviny.

Budeme potrebovať:

1 PL semienok chia

3 ks sušených sliviek

polovica citróna

1 pohár vody

Postup:

Slivky si necháme cez noc namočené vo vode. Túto vodu následne pridáme spolu so slivkami, citrónovou šťavou a chia do hrnca a varíme asi 10 minút. Všetko dobre premiešame. Nápoj pijeme po malých dúškoch. Účinky sa dostavia už po pár dňoch. Problémy s trávením utíchnu a metabolizmus sa zrýchli. Veľmi efektívny spôsob, ako sa zbaviť problémov, ktoré vás do teraz možno trápili dennodenne.

Pozri aj: Lekári varujú! Toto nikdy nerobte po jedle. 10 (zlo)zvykov, ktoré nás ničia zvnútra, no robíme ich neustále

Lucia Mužlová