Pomocou tejto kúry len zo 4 ingrediencií vám narastú nechty za skutočne krátky čas

Lucia Mužlová

takprosto.cc

Mnohé dámy si dávajú záležať sa svojom vzhľade. K tomu neodmysliteľne patria aj nechty. Často sa nám zdá, že nechty rastú pomaly. Keď už aj sú ako-tak dlhé, príde moment, keď sa nám jeden zlomí a ostatné musíme znovu skrátiť. S touto kúrou na nechty ich budete mať nielen dlhé, ale aj zdravé a pevné.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ak si vy alebo vaše deti obhrýzajú nechty, tu je účinný návod, ako sa tohto zlozvyku zbaviť.

nechty4
modernfarmer.com

Budete potrebovať:

1 lyžica kvetov harmančeka

1 lyžica koreňu z lopúcha

1 lyžica ľubovníka bodkovaného

1 lyžica listov skorocelu

nechty3
skin-remedies.com

Postup:

Jedná sa o starý recept, ktorý poznali už naše staré mamy a je skôr určený pre bylinkárky, ktoré majú po ruke skorocel vždy, keď ho treba. Ak nemáte tieto bylinky nasušené doma, môžete navštíviť špecializované obchody, kde ich zakúpite.

nechty1
takprosto.cc

Všetky prísady zalejeme horúcou vodou a necháme ich lúhovať približne jednu hodinu. Potom tekutinu scedíme a v prípade potreby pridáme niekoľko kvapiek voňavého esenciálneho oleja. Liečivú tekutinu vlejte do pohára a skladujte na tmavom chladnom mieste.

Ako na to:

nechty2
metaphysican.com

Do malej misky si nalejte potrebné množstvo kúry. Namočte si ruky, hlavne teda nechty a nechajte ich v miske približne 30 minút. Po polhodine ruky nechajte vyschnúť, kúru neoplachujte. Natrite ruky hydratačný krémom. Kúru by ste mali opakovať aspoň 4-krát do týždňa, no ak je to možné, pokojne ju aplikujte aj každý deň. Výsledky sa dostavia už po 7 dňoch. Vaše nechty budú výrazne dlhšie a zdravšie. Nebudete mať problém so suchou kožtičkou, ani s kožnými problémami.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

Najnovšie články