Bojujete každý deň s bolesťou kĺbov? Toto je spôsob, ako ju zmierniť a dokonca sa jej aj nadobro zbaviť

Banana

Budíte sa v noci kvôli bolesti kolien alebo vás trápi bolesť kĺbov pri každej zmene počasia? Ak zažívate takéto nepríjemné situácie, pomôcť v zmiernení príznakov si môžete aj vďaka zdravým surovinám, ktorých obsah má priaznivý dopad práve na naše kĺby a chrupavky. Doprajte im kĺbovú výživu bez chémie a možno o pár dní dáte zbohom bolesti aj vy. Postačí vám zopár surovín, mixér a môžete začať.

Článok pokračuje pod videom ↓


https://www.instagram.com/p/BlJrzbVlrvL/?tagged=oatmealbreakfast

Nie je nikdy na škodu, ak svojmu telu dodáte viac vitamínov a živín zo zdravej stravy. Tento zdravý a chutný kokteil môžete piť dokonca aj namiesto raňajok alebo večere, pretože vás perfektne zasýti.

Jeho zloženie je ideálne. Šťava z pomarančov obsahuje okrem vitamínov aj ovocné kyseliny, ktoré pomáhajú rozpúšťať soli draslíka, ktoré sa zvyknú v kostiach usádzať. Chuť pomaranča je zároveň osviežujúca, takže vás doslova povzbudí a nápoju dodá ten správny šmrnc.


https://www.instagram.com/p/BlhgJY8jxr2/?tagged=freshorangejuice

Čo sa týka chuti, určite vám zavonia aj ďalšia ingrediencia, ktorou je škorica. V kombinácii s medom zmierňuje zápal a určite ste ju už neraz využili aj počas maródky, lebo telo príjemne zahreje. Tiež priaznivo pôsobí na poškodenú chrupavku a podporuje tvorbu synoviálnej tekutiny. Tá má za úlohu zabezpečiť hladký pohyb kĺbov a zabrániť nadmernému treniu, ktoré spôsobuje zvýšené opotrebenie. Preto je toto kĺbne mazivo tak dôležité.

Ovsené vločky ako ďalšia zložka obsahujú okrem vlákniny dobrej na trávenie aj veľa vitamínu B6 a minerály. Vitamín B6 má priaznivé pôsobenie na nervovú sústavu.


https://www.instagram.com/p/BkKlhyAFPoa/?tagged=oatmealbreakfast

Poslednou skvelou zložkou sú vlašské orechy, ktoré majú tiež priaznivý účinok na tvorbu synoviálnej tekutiny. Obsahujú zdravé tuky a a sú bohaté na mastné kyseliny.

Jednoducho samé zdravé dobroty, takže tento skvelý nápoj vás určite postaví na nohy bez bolesti kĺbov.

Budeme potrebovať:

1 pohár vody

4 polievkové lyžice ovsených vločiek

1/2 pohára čerstvo vytlačenej pomarančovej šťavy

1 polievková lyžica mletých vlašských orechov

1 polievková lyžica medu

škorica podľa chuti


https://www.instagram.com/p/fSYYVaRslm/?tagged=oatmealdrink

Postup:

Ovsené vločky necháme napučnieť vo vode a následne ich zmiešame so všetkými ostatnými ingredienciami. Následne môžeme všetko do hladka vymixovať na hustú zmes ale ak chcete, pokojne všetko len dôkladne zamiešajte. Doprajte si tento zdravý hustý nápoj na raňajky alebo na večeru. Skvele zasýti a navyše pomôže.

Pozri aj:Bielkovinovo-vitamínová diéta je najúčinnejšia zo všetkých. Stačí dodržiavať jej pravidlá a už o 10 dní môžete byť ľahšia aj o 5 kilogramov

zdroj: Jana, sovkusom.ru

Najnovšie články